Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի պաշտոնական բացումը Կամիշլիում (լուսանկարներ)
Սիրիայի հյուսիսում գտնվող Կամիշլիի շրջանում փետրվարի 21-ին, երեկոյան ժամը 18:00-ին, Սուրբ Հակոբ եկեղեցում հոգեհանգստյան արարողությամբ տեղի ունեցավ Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի պաշտոնական բացումը: Այս մասին «Հայերն այսօրին» հայտնում են Կամիշլիի մեր աղբյուրները:։
Այնուհետև ընթերցվեց Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի Հռչակագիրը հայերեն և արաբերեն լեզուներով: Ապա ընթերցվեց Ջեզիրեի կենտրոնական հանձնախմբի հայտարարությունը:
Գերպ. Տ. Փառեն Ծ. Վարդապետ Վարդանյանի առաջնորդությամբ տեղի ունեցավ եկեղեցու պատին փակցված Ցեղասպանությանը նվիրված պաստառի բացումը:

Официальное открытие в Камышли мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян (фоторепортаж)
В районе Камышли, находящемся на севере Сирии, в церкви Св. Акоп 21 февраля поминальной церемонией было положено официальное начало мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили наши источники в Камышли.
Затем на армянском и арабском языках была зачитана Общеармянская декларация к 100-летию Геноцида армян, после чего – заявление Центральной комиссии Джезире.
Под руководством архимандрита Парена Варданяна состоялось открытие укрепленного на стене церкви плаката, посвященного Геноциду армян.