Շնորհակալագրեր՝ «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի աջակիցներին, ուսուցիչներին և կամավորներին
Սեպտեմբերի 12-ին սփյուռքի նախարարությունում հյուրընկալվեցին «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի աջակիցները, ուսուցիչներն ու կամավորները:
Շնորհակալություն հայտնելով ներկաներին՝ սփյուռքի նախարարի տեղակալ Արամայիս Գրիգորյանը նշեց, որ «Քայլ դեպի տուն»-ը լավ անցավ նաև նրանց ջանքերի շնորհիվ: «Ձեզ հետ համագործակցությունը ոչ թե ավարտվեց, այլ նոր սկիզբ դրվեց: Դուք այս ծրագրի շրջանակներում մեծ գործ եք արել»,-նշեց նախարարի տեղակալը:
Սփյուռքի նաշարարության շնորհակալագրերի արժանացան «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի իրականացման աջակիցները՝ Հայ-ռուսական համալսարանը, «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամը, «Դեպի Հայք» հիմնադրամը, ՀԲԸՄ Հայկական վիրտուալ համալսարանը, «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնը, «Վորլդ Վիժն Հայաստան» զարգացման և բարեգործական միջազգային կազմակերպությունը, «ԼՕՖԹ» ինքնազարգացման կենտրոնը, «Ակումբ 12»-ը, Menu.am-ը, «ՋիՋի» ընկերությունը, «Արենա» բոուլինգ ակումբը, «All Inclusive Armenia» կազմակերպությունը, Ճանապարհային ոստիկանության ուղեկցող վարչության պետի տեղակալ Արթուր Սահակյանը և տեսուչ Ռոման Հակոբյանը, անհատներ Արթուր Սահակյանն ու Արմինե Գևորգյանը:
Նախարարի տեղակալ Արամայիս Գրիգորյանը նախարարության շնորհակալագրեր հանձնեց նաև ծրագրի շրջանակներում դասավանդած ուսուցիչներին և կամավորներին՝ հույս հայտնելով, որ համագործակցությունը կլինի շարունակական:
Հիշեցնենք, որ «Քայլ դեպի տուն» ծրագիրը իրականացվեց օգոստոսի 10-24-ը և ունեցավ 400 մասնակից 24 երկրներից:

Вручение благодарственных грамот учителям, волонтерам и сотрудникам программы «Шаг к дому»
12 сентября учителя, волонтеры и сотрудники, оказавшие поддержку для успешной реализации программы «Шаг к дому» были приглашены в Министерство диаспоры.
Выражая благодарность присутствующим, заместитель министра диаспоры Арамаис Григорян отметил, что реализация программы «Шаг к дому» прошла успешно благодаря их усилиям. «Наше с вами сотрудничество не закончилось, а только лишь начинается. Вы проделали большую работу в рамках этого проекта », – сказал заместитель министра.
Все, кто способствовал реализации программы «Шаг к дому», удостоились благодарственных грамот. В их числе были: Российск-Армянский университет, образовательный фонд «Преподавай, Армения», фонд «Депи Айк», армянский виртуальный колледж AGBU, центр креативных технологий «Тумо», международная организация развития и благотворительности «Ворлд вижн Армения», центр саморазвития «LOFT» ,«Клуб 12» , «Меню.am», такси «gg» ,Клуб боулинга «Arena», организация «All Inclusive Аrmenia», заместитель начальника отдела безопасности дорожного движения Артур Саакян и инспектор Роман Акопян, а также присутствовали отдельные личности Артур Саакян и Армине Геворкян.
Заместитель министра Арамаис Григорян также вручил благодарственные грамоты министерства учителям и волонтерам, преподававшим в рамках программы. Он выразил надежду на то, что это сотрудничество будет нести продолжительный характер.
Напомним, что программа «Шаг к дому» была реализована 10-24 августа , включив 400 участников из 24 стран.