Տեղի կունենա «Երգում ենք Կոմիտաս» փառատոնի շքահամերգը
Սեպտեմբերի 25-ին, ժամը 19:00-ին, Կոմիտասի անվան Կամերային երաժշտության տանը ՀՀ սփյուռքի նախարարության Համահայկական մշակութային փառատոնի շրջանակաում տեղի կունենա Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված «Երգում ենք Կոմիտաս» փառատոնի շքահամերգը, որին կմասնակցեն Հայաստանից, Արցախից և աշխարհի 12 երկրից ժամանած երգչախմբեր, պարախմբեր և անհատ կատարողներ: (հասցե՝ Իսահակյան փողոց 1 ):
Ելույթ կունենան նաև օտար կատարողներ՝ Հորդանանի ազգային նվագախումբը Հորդանանի պետական կոնսերվատորիայի տնօրեն Մուհամմեդ Օթմանի գլխավորությամբ, ինչպես նաև ճապոնացի տավղահար Ուլալա Ինոուեն և շվեդ դաշնակահար Վիլլունդ Անն-Քրիստինե Օտիլիան:

Состоится гала-концерт фестиваля «Поем Комитас»
В рамках общеармянского культурного фестиваля Министерства Диаспоры РА «Поем Комитас», посвященного 100-летию Геноцида армян 25 сентября в 19:00 в Доме камерной музыки им. Комитаса состоится гала-концерт, в котором примут участие хоры, танцевальные ансамбли и сольные исполнители из Армении, Арцаха и 12 стран мира (адрес: ул. �?саакяна, 1).
Выступят также иностранные исполнители – Национальный оркестр �?ордании под руководством директора государственной консерватории �?ордании Мухаммеда Отмана, а также японская арфистка Улала �?ноуэ и шведский пианист Виллунд Анн-Кристине Отилиа.