ՀՀ սփյուռքի նախարարության հովանավորությամբ կբացվի ամերիկահայ աշխարհահռչակ դիզայներ Մայքլ Արամի մետաղյա-դեկորատիվ աշխատանքների ցուցահանդեսը
Մայիսի 26-ին, ժ.15:00-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության հովանավորությամբ կբացվի ամերիկահայ աշխարհահռչակ դիզայներ Մայքլ Արամի մետաղյա-դեկորատիվ աշխատանքների ցուցահանդեսը (հասցեն՝ Տերյան 69, «Տաշիր գրուպ», 1-ին հարկ ):
Մայքլ Արամի գործունեության 25-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսը գործելու է մայիսի 26-28-ը:
Ցուցահանդեսի հանդիսավոր բացմանը ողջույնի խոսքով հանդես կգա ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, ելույթ կունենան ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Շահեն Խաչատրյանը, ԱՄՆ Գլենդել քաղաքի ոսկեղենի և նվերների «Le Papillon» խանութի տնօրեն Նազ Աթիկյանը և այլք:
Մայքլ Արամի աշխատանքները՝ սպասքից մինչև կահույք, վաճառվում են աշխարհի տարբեր ցուցասրահներում և 600 մասնագիտացված խանութներում: Միացյալ Նահանգներում ծնված եւ ազգային արժեքներին հավատարիմ արվեստագետի աշխատանքներում հաճախ կարելի է նկատել հայկական խորհրդանիշներով նմուշներ: Նրա բազմաթիվ հեղինակավոր մրցանակներից է «Ellis Island» շքանշանը, որը ստացել է 2011 թ. Ամերիկայի մշակույթում ունեցած նշանակալի ավանդի համար:
Մայքլ Արամը նաև զբաղվում է բարեգործությամբ. նա Հայկական մանկական ֆոնդի եւ «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի տնօրենների խորհրդի անդամ է:

Под патронатом Министерства Диаспоры РА откроется выставка металло-декоративных работ всемирно известного американского дизайнера армянского происхождения Майкла Арама
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/05/10301367_10201896399233894_4513200581632978829_n1.jpg)
Под патронатом Министерства Диаспоры РА 26 мая в 15:00 откроется выставка металло-декоративных работ всемирно известного американского дизайнера армянского происхождения Майкла Арама (адрес: Теряна, 69, «Ташир групп», 1 этаж).
Выставка, посвященная 25-летию деятельности Майкла Арама, будет функционировать с 26 по 28 мая.
На торжественном открытии выставки с приветственной речью выступит министр Диаспоры РА Грануш Акопян, выступят Заслуженный деятель искусства РА Шаген Хачатрян, директор магазина ювелирных изделий и подарков «Le Papillon» города Глендейл США Наз Атикян и другие.
Высокохудожественные изделия Майкла Арама – от посуды до мебели, – продаются в различных салонах и 600 специализированных магазинах мира.
В работах родившегося в США и сохранившего верность национальным ценностям деятеля искусства часто можно заметить образцы с армянской символикой. Среди многочисленных авторитетных наград Майкла Арама – орден «Ellis Island», полученный им в 2011 году за значительный вклад в культуру Америки.
Майкл Арам занимается также благотворительностью – является членом советов директоров Армянского детского фонда и Центра творческих технологий «ТУМО».