Սիրիայի գլխավոր մուֆթին և Կրոնի նախարարը դատապարտել են Հայոց ցեղասպանությունն իրականացրած ոճրագործ թուրքերին
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2015/01/Untitled5.jpg)
Սիրիայի գլխավոր մուֆթի Ահմադ Բադր Ադդին Հասսունը և Սիրիայի Կրոնի նախարար Մուհամմադ Աբդ ալ Սաթթար ալ Սայիդը իսլամ կրոնավորներին և ուսուցիչների պատվիրակությամբ այցելել են Դամասկոսի Հայոց առաջնորդարան:
Այս մասին տեղեկանում ենք Դամասկոսի Սուրբ Սարգիս եկեղեցու ֆեյսբուքյան էջից: Պատվավոր հյուրերին ընդունել են Դամասկոսի հայոց թեմի առաջնորդ գերշ. Տ. Արմաշ Եպս. Նալբանդյանը, Դամասկոսի ազգային իշխանության անդամները:
Այցելությունը կայացել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի շրջանակում, որի մեկնարկը հայտարարվել է հունվարի 6-ին Դամասկոսի Ս. Սարգիս եկեղեցում:
Սիրիայի մուֆթին և Կրոնի նախարարն այցելության ժամանակ իրենց զորակցությունն են հայտնել հայ ժողովրդին՝ Ցեղասպանության 100- րդ տարելիցի կապակցությամբ՝ դատապարտելով ոճրագործ թուրքերին:

Главный муфтий Сирии и министр религии осудили преступных турок, осуществивших Геноцид армян
Главный муфтий Сирии Ахмад Бадр Аддин Хассун и министр религии Сирии Мухаммад Абд ал Саттар ал Саид с делегацией исламских религиозных деятелей и педагогов посетили Армянское предстоятельство Дамаска.
«Арменпресс» об этом стало известно из фейсбуковской странички церкви Сурб Саркис Дамаска. Почетных гостей приняли предстоятель армянской епархии Дамаска епископ Армаш Налбандян, члены национальной власти Дамаска.
Визит состоялся в рамках подготовки к 100-летию Геноцида армян, старт которой был дан 6 января в церкви Св. Саркис Дамаска.
Муфтий Сирии и министр религии в ходе визита выразили свою поддержку армянскому народу в связи со 100-летием Геноцида армян, осудив преступных турок.