Տեղի կունենա «Արի տուն» ծրագրի 7-րդ փուլի բացումը
Օգոստոսի 11-ին, ժամը 10.30-ին տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության հայրենաճանաչության «Արի տուն» ծրագրի 7-րդ փուլի բացման արարողությունը (հասցեն՝ Վ.Սարգսյան 26/1, «Էրեբունի պլազա» բ/կ, 9-րդ հարկ, «Էրեբունի» սրահ):
Մասնակիցներին կողջունի ՀՀ սփյուռքի նախարարի տեղակալ Սերժ Սրապիոնյանը: Ելույթ կունենան ծրագրի մասնակիցները, հյուրընկալող ընտանիքների ներկայացուցիչները: Կցուցադրվի «Արի տուն» ծրագրի մասին պատմող տեսանյութ:
Ծրագրի 7-րդ փուլին մասնակցելու համար Հայաստան են ժամանել 80 պատանի և աղջիկ Ռուսաստանի Դաշնությունից, ԱՄՆ-ից, Նիդերլանդներից, Բելգիայից, Գերմանիայից, Սիրիայից, Լիբանանից, Կիպրոսից, Ուզբեկստանից, Վրաստանից, Ուկրաինայից:
Ծրագրի մասնակիցները 9 օրվա ընթացքում կծանոթանան Հայաստանի պատմական և տեսարժան վայրերին, կունենան բազմաբնույթ հանդիպումներ պետական, հասարակական և մշակութային գործիչների հետ, հայրենագիտության դասեր կառնեն Հայրենիքում, կսովորեն ազգային պարեր և երգեր: Ծրագրի վերջում ճամբարային 5 օրերը մասնակիցները կանցկացնեն Ծաղկաձորում:

Состоится открытие 7-го этапа программы «Ари тун»
Одиннадцатого августа в 10:30 состоится церемония открытия седьмого этапа программы ознакомления молодежи Диаспоры с Родиной «Ари тун-2014» Министерства Диаспоры РА (адрес: В.Саркисяна, 26/1, бизнес-центр «Эребуни плаза», 9-й этаж, зал «Эребуни»).
Участников приветствует заместитель министра Диаспоры РА Серж Срапионян, выступят участники программы, представители принимающих семей. Будет продемонстрирован видеоматериал, рассказывающий о программе «Ари тун».
Для участия в седьмом этапе программы в Армению прибыли 80 юношей и девушек из Российской Федерации, США, Нидерландов, Бельгии, Германии, Сирии, Ливана, Кипра, Узбекистана, Украины и Грузии.
Участники программы в течение 9 дней ознакомятся с историческими и современными достопримечательностями Армении, будут иметь разнообразные встречи с государственными, общественными и культурными деятелями, получат уроки страноведения на Родине, выучат народные песни и танцы. В заключение программы пять лагерных дней участники проведут в Цахкадзоре.