Տեղի կունենա «Արի տուն» ծրագրի 7-րդ փուլի բացումը
Օգոստոսի 11-ին, ժամը 10.30-ին տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության հայրենաճանաչության «Արի տուն» ծրագրի 7-րդ փուլի բացման արարողությունը (հասցեն՝ Վ.Սարգսյան 26/1, «Էրեբունի պլազա» բ/կ, 9-րդ հարկ, «Էրեբունի» սրահ):
Մասնակիցներին կողջունի ՀՀ սփյուռքի նախարարի տեղակալ Սերժ Սրապիոնյանը: Ելույթ կունենան ծրագրի մասնակիցները, հյուրընկալող ընտանիքների ներկայացուցիչները: Կցուցադրվի «Արի տուն» ծրագրի մասին պատմող տեսանյութ:
Ծրագրի 7-րդ փուլին մասնակցելու համար Հայաստան են ժամանել 80 պատանի և աղջիկ Ռուսաստանի Դաշնությունից, ԱՄՆ-ից, Նիդերլանդներից, Բելգիայից, Գերմանիայից, Սիրիայից, Լիբանանից, Կիպրոսից, Ուզբեկստանից, Վրաստանից, Ուկրաինայից:
Ծրագրի մասնակիցները 9 օրվա ընթացքում կծանոթանան Հայաստանի պատմական և տեսարժան վայրերին, կունենան բազմաբնույթ հանդիպումներ պետական, հասարակական և մշակութային գործիչների հետ, հայրենագիտության դասեր կառնեն Հայրենիքում, կսովորեն ազգային պարեր և երգեր: Ծրագրի վերջում ճամբարային 5 օրերը մասնակիցները կանցկացնեն Ծաղկաձորում:

The 7th stage of “Ari Tun” Program to be launched
On August 11, at 10:30, the opening ceremony of the 7th stage of “Ari Tun” program for the Homeland recognition of the RA Ministry of Diaspora will be held (address: “Erebuni” Hall, 9th floor, “Erebuni Plaza”, 26/1 Vazgen Sargsyan Str.)
The Deputy Minister of Diaspora Serzh Srapionyan will greet the participants; speeches will be made by the program participants and the representatives of host families.
To participate in the 7th stage of program, 80 young boys and girls have arrived from the Russia Federation, the USA, Netherlands, Belgium, Germany, Syria, Lebanon, Cyprus, Uzbekistan, Georgia and Ukraine.
Within 9 days, the program participants will get familiar with the historical and sightseeing sites of Armenia; will have different meetings with state, public and cultural figures; will take Armenology classes in the Homeland and will learn national dances and songs. At the end of the program, participants will spent 5 camp days in Tsaghkadzor.