Հանդիպում Կեմերովոյի հայ համայնքի ղեկավարի հետ
Օգոստոսի 2-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Կեմերովոյի մարզի «Ուրարտու» հայկական համայնք հասարակական բարեգործական կազմակերպության նախագահ Արգիշտի Սիմոնյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Կեմերովոյի հայ համայնքին վերաբերող հարցեր: Նախարար Հ.Հակոբյանը հորդորեց համայնքի ղեկավարին առավել մեծ թվով հայ երիտասարդներ ներգրավել նախարարության կազմակերպած ծրագրերին, որոնք կնպաստեն մայրենի լեզվի, պատմության, մշակույթի և հայկական ինքնության պահպանմանն ու տարածմանը Հայրենիքի սահմաններից դուրս:
Արգիշտի Սիմոնյանը Կեմերովոյի հայ համայնքի անունից նախարար Հրանուշ Հակոբյանին հանձնեց հուշամեդալ:
Արգիշտի Սիմոնյանը Կեմերովոյի մարզի համակարգող խորհրդի նախագահության անդամ է, ինչպես նաև Կեմերովոյի մարզի հասարակական պալատի քաղաքացիական հասարակության զարգացման հարցերով անդամ:

Встреча с руководителем армянской общины Кемерово
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 2 августа приняла председателя армянской общественной благотворительной организации «Урарту» Кемеровской области Аргишти Симоняна.
В ходе встречи был обсуждены вопросы, касающиеся армянской общины Кемерово. Министр Г.Акопян призвала руководителя общины вовлекать большее число армянской молодежи в организуемые Министерством программы, которые способствуют сохранению и развитию родного языка, истории, культуры и армянской идентичности за пределами Родины.
От имени армянской общины Кемерово Аргишти Симонян вручил министру Грануш Акопян Памятную медаль.
Аргишти Симонян является членом президиума координационного совета Кемеровской области, а также членом общественной палаты Кемеровской области по вопросам развития гражданского общества.