Հրանուշ Հակոբյան.«Ուսանողական-երիտասարդական ջոկատները աշխատանքի հրաշալի դարբնոցներ են»
Նոյեմբերի 19-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց «Հայաստանի ուսանողական ջոկատների հանրապետական շտաբ-կամավորական աշխատանքների ծառայություն» հասարակական կազմակերպության վարչության նախագահ Ստեփան Ստեփանյանին:
Զրույցի ընթացքում քննարկվեցին ուսանողական շինարարական ջոկատների գործունեության մեջ սփյուռքի երիտասարդությանը ներգրավելու հնարավորությունները:
«Ուսանողական-երիտասարդական ջոկատները աշխատանքի հրաշալի դարբնոցներ են, իսկ համատեղ աշխատանքը միավորում, բարեկամացնում և բարիացնում է երիտասարդությանը: Այսօր, հայ երիտասարդը նույնպես պետք է որոշակի ներդրում ունենա հայրենիքի զարգացման գործում:Այս իմաստով Հայաստանի և Սփյուռքի երիտասարդությանը միավորելը շատ արդյունավետ կարող է լինել», – ասաց Հրանուշ Հակոբյանը:
Ստեփան Ստեփանյանը ոգևորիչ համարեց առաջարկը՝ նշելով, որ ինքը թե՛ Հայաստանի, և թե՛ Սփյուռքի երիտասարդության հետ աշխատելու երկարամյա փորձ ունի և պատրաստ է համագործակցել այս ասպարեզում: Նա նաև շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ սփյուռքի նախարարին՝ վերջերս իրեն նախարարության «Պողոս Նուբար» մեդալով պարգևատրելու համար, որը մեծապես պարտավորեցնում է անել ավելին:

Hranush Hakobyan: “The student/youth brigades are wonderful smithies for labor”
On November 19, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received chairman of the board of the Republican Headquarters of Student Brigades-Voluntary Service of Armeni non-governmental organization Stepan Stepanyan.
During the meeting, the sides discussed the possibilities of engaging Diaspora Armenian youth in the activities of the student construction brigades.
“The student/youth brigades are wonderful smithies for labor, and joint efforts help consolidate the youth and help them become friends and nice to each other. Today, young Armenians must also make a certain contribution to the advancement of the homeland. In this sense, consolidating the youth of Armenia and the Diaspora can be very effective,” Hranush Hakobyan said.
Stepan Stepanyan said the offer was motivating and mentioned that he has many years of experience in working with young Armenians of Armenia and the Diaspora and is ready to collaborate in this field. He also expressed gratitude to the RA Minister of Diaspora for awarding him with the Boghos Nubar Medal of the RA Ministry of Diaspora, which binds him to work harder.