Իրաքի ՀԲԸՄ-ը միացել է Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված շարժմանը
ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ իրականացվող «Հայոց ցեղասպանության հետևանքով միլիոնավոր մանուկներ լույս աշխարհ չեկան» խորագրով ծրագիրը, որը նվիրված է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին, շարունակում է իր ընթացքը: Այս անգամ մեր կոչին ընդառաջել է Իրաքի Հայ Բարեգործական միությունը: Տեղի երեխաները համապատասխան գրությամբ լուսանկարվել են և այդ միջոցով հարգել 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը:
Հորդորում ենք Սփյուռքի, Հայաստանի բոլոր դպրոցներին, կազմակերպություններին և այլ կառույցներին, որ նրանք նույնպես մասնակցեն համահայկական այս շարժամանը: Ընդամենը պետք է տպել համապատասխան գրությամբ պաստառը, տալ երեխայի ձեռքը և լուսանկարել բնակության վայրում գտնվող (եթե հնարավոր է) Ցեղասպանության հուշարձանի մոտ։

ВАБС �?рака присоединился к движению, посвященному 100-летию Геноцида армян
Осуществляемая по инициативе Министерства Диаспоры РА программа под девизом «Вследствие Геноцида армян не родились миллионы детей», посвященная 100-летию Геноцида армян, продолжает свое шествие по миру. На этот раз к ней присоединился Армянский благотворительный союз �?рака. Местные дети сфотографировались с соответствующим плакатом и тем самым почтили память жертв Геноцида армян 1915 года.
Призываем все школы, организации и другие структуры Диаспоры, Армении также принять участие в этом движении. Нужно всего лишь напечатать плакат соответствующего содержания, вручить ребенку и сфотографировать на фоне памятника Геноциду (если таковой имеется в данной местности).