Գալիք տարի եվրոպական ևս մի երկիր կարող է Ցեղասպանության ժխտումը դատապարտող օրենք ընդունել
Հայոց ցեղասպանության 100­-րդ տարելիցին ընդառաջ եվրոպական ևս մի երկիր կարող է Հայոց ցեղասպանության ժխտումը դատապարտող օրենք ընդունել: Այս մասին ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Մենք բանակցում ենք մեր եվրոպացի գործընկերների հետ, և կա մի երկիր, որը գալիք տարի ընդունելու է Ցեղասպանության ժխտողականության դեմ օրենք»,­ -«Արմենպրես»­ի հաղորդմամբ՝ ընդգծեց Շարմազանովը՝ չմանրամասնելով, թե որ երկրի մասին է խոսքը:
Նա շեշտեց, որ Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչումը շարունակում է Հայաստանի համար առաջնահերթություն մնալ:

Another European country might pass a law condemning denial of the Armenian Genocide in 2015
Another European country might pass a law condemning denial of the Armenian Genocide ahead of the 100th anniversary of the Armenian Genocide in 2015. This is what Deputy Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia, speaker of the Republican Party of Armenia (RPA) Eduard Sharmazanov said during a press conference following the session of the RPA Executive Body.
“We’re negotiating with our European colleagues, and there is a country that will pass a law against denial of the Armenian Genocide,” Sharmazanov emphasized, without mentioning which country, as “ArmenPress” reports.
Sharmazanov emphasized that international recognition of the Armenian Genocide is still a priority for Armenia.