Գավառի պետական համալսարանում մեկնարկեց 2014-2015 ուսումնական տարին
Սեպտեմբերի 1-ին՝ ավանդույթի համաձայն, Գավառի պետական համալսարանում կայացավ տոնական միջոցառում՝ նվիրված գիտելիքի, գրի և դպրության օրվան, որին ներկա էին ՀՀ սփյուռքի նախարար, Գավառի պետական համալսարանի խորհրդի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարարության երկրորդ բանակային կորպուսի հրամանատար, գեներալ-մայոր Պողոս Պողոսյանը, ԳՊՀ պրոֆեսորադասախոսական, վարչական և ուսանողական համակազմի ներկայացուցիչներ, ծնողներ, հյուրեր:
ԳՊՀ չորրորդ կուրսեցիների կողմից առաջին կուրսեցիներին հանձնվեց գիտելիքի աշխարհ տանող խորհրդանշական բանալին: Այնուհետև բարձր միավորներով Գավառի պետական համալսարան ընդունված առաջին կուրսեցիները ստացան ԳՊՀ հիմնադիր ռեկտոր, փիլիսոփայական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Հրանտ Հակոբյանի «Էջեր Գավառի պետական համալսարանի հիմնադրման պատմությունից» գիրքը:
Առաջին կուրսեցիները մասնակցեցին ուսանողի երդման հանդիսավոր արարողությանը:
ԳՊՀ ռեկտոր Ռուզաննա Հակոբյանը ջերմորեն շնորհավորեց բոլորին գիտելիքի, գրի և դպրության օրվա առթիվ, մաղթեց հաջողություն, արդյունավետ ուսումնառություն:

On September 1, according to tradition, Gavar State University hosted an event dedicated to Knowledge and Scholastics Day, which was attended by RA Minister of Diaspora, President of the board of Gavar State University Hranush Hakobyan, Commander of the Second Army Corps at the RA Ministry of Defense, Major-General Poghos Poghosyan, lecturers and professors of GSU, students and administration, as well as parents and guests.
The fourth-year students of GSU presented the first-year students with the symbolic key to the world of knowledge, after which the first-year students having gotten accepted to the University with high scores were granted the book Pages from the History of the Foundation of Gavar State University by the founding rector of GSU, Doctor of Philosophical Sciences, Professor Hrant Hakobyan.
The first-year students also took part in a solemn oath ceremony.
GSU Rector Ruzanna Hakobyan cordially congratulated everyone on Knowledge and Scholastics Day and wished them success in their studies.