ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Բեյրութի Հայ ավետարանական քոլեջի տնօրեն Զավեն Մսրլյանին
Ապրիլի 22-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Բեյրութի Հայ ավետարանական քոլեջի տնօրեն Զավեն Մսրլյանին:
Հանդիպման ընթացքում նախարարի պաշտոնակատարը բարձր գնահատեց Լիբանանի հայ համայնքի դերն ու ակտիվությունը ինչպես Լիբանանի հասարակական, քաղաքական, մշակութային կյանքում, այնպես էլ հայրենիքի հետ ունեցած կապերի շրջանակներում:
Քննարկվեցին հայապահպանությանն առնչվող հարցեր, երկուստեք կարևորվեցին արևմտահայերենի պահպանմանն ուղղված ծրագրերը:
Տիկին Հրանուշ Հակոբյանը իր խոսքում նշեց, որ Բեյրութի Հայ ավետարանական քոլեջը մեծ ներդրում ունի Լիբանանի հայ համայնքի կրթամշակութային կյանքում և ավելի քան 90 տարվա իր գոյությամբ կարողացել է հայեցի կրթել ու դաստիարակել տասնյակ սերունդներ, ովքեր կայացել են տարբեր ոլորտներում և իրենց նպաստն են բերել համայնքի կայացման, զարգացման և Հայրենիքի հետ գործակցության ոլորտներում:
Զավեն Մսրլյանը շնորհակալություն հայտնեց նախարարի պաշտոնակատարին ջերմ ընդունելության, արդյունավետ համագործակցության համար՝ հույս հայտնելով, որ Լիբանանի հայ համայնքը ինչպես ամեն տարի, այս տարի նույնպես նախարարության կողմից կազմակերպված ծրագրերին ու միջոցառումներին կունենա ակտիվ մասնակցություն:

RA Acting Minister of Diaspora Hranush Hakobyan receives principal of Armenian Evangelical College in Beirut Zaven Messerlian
On Apr. 22, RA Acting Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received principal of the Armenian Evangelical College in Beirut Zaven Messerlian.
During the meeting, the acting minister praised the role and active efforts of Lebanese-Armenians in the country’s social, political and cultural life and their relations with the homeland.
The sides also discussed issues on preservation of the Armenian identity and attached importance to the programs for preservation of the Western Armenian language.
Mrs. Hranush Hakobyan mentioned that the Armenian Evangelical College in Beirut makes a great contribution to culture and education within the Lebanese-Armenian community and the fact that for more than 90 years, it has been able to educate several Armenians who have gone on to make their contributions to the advancement of their community and the partnership with the Homeland.
Zaven Messerlian expressed gratitude to the acting minister for the warm reception and effective cooperation and voiced hope that like every year, the Lebanese-Armenian community would show active participation in the programs and events organized by the Ministry of Diaspora this year as well.