ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Բեյրութի Հայ ավետարանական քոլեջի տնօրեն Զավեն Մսրլյանին
Ապրիլի 22-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Բեյրութի Հայ ավետարանական քոլեջի տնօրեն Զավեն Մսրլյանին:
Հանդիպման ընթացքում նախարարի պաշտոնակատարը բարձր գնահատեց Լիբանանի հայ համայնքի դերն ու ակտիվությունը ինչպես Լիբանանի հասարակական, քաղաքական, մշակութային կյանքում, այնպես էլ հայրենիքի հետ ունեցած կապերի շրջանակներում:
Քննարկվեցին հայապահպանությանն առնչվող հարցեր, երկուստեք կարևորվեցին արևմտահայերենի պահպանմանն ուղղված ծրագրերը:
Տիկին Հրանուշ Հակոբյանը իր խոսքում նշեց, որ Բեյրութի Հայ ավետարանական քոլեջը մեծ ներդրում ունի Լիբանանի հայ համայնքի կրթամշակութային կյանքում և ավելի քան 90 տարվա իր գոյությամբ կարողացել է հայեցի կրթել ու դաստիարակել տասնյակ սերունդներ, ովքեր կայացել են տարբեր ոլորտներում և իրենց նպաստն են բերել համայնքի կայացման, զարգացման և Հայրենիքի հետ գործակցության ոլորտներում:
Զավեն Մսրլյանը շնորհակալություն հայտնեց նախարարի պաշտոնակատարին ջերմ ընդունելության, արդյունավետ համագործակցության համար՝ հույս հայտնելով, որ Լիբանանի հայ համայնքը ինչպես ամեն տարի, այս տարի նույնպես նախարարության կողմից կազմակերպված ծրագրերին ու միջոցառումներին կունենա ակտիվ մասնակցություն:

�?сполняющая обязанности министра Диаспоры РА Грануш Акопян приняла директора Армянского Евангелистского колледжа Бейрута Завена Мсрляна
�?сполняющая обязанности министра Диаспоры РА Грануш Акопян 22 апреля приняла директора Армянского Евангелистского колледжа Бейрута Завена Мсрляна.
В ходе встречи и. о. министра высоко оценила роль и активность армянской общины Ливана как в общественной, политической, культурной жизни Ливана, так и в рамках связей с Родиной.
Были обсуждены вопросы, касающиеся сохранения армянства, обоюдно была отмечена важность программ, направленных на сохранение западноармянского языка.
В своей речи госпожа Грануш Акопян отметила, что Армянский Евангелистский колледж Бейрута внес большой вклад в культурно-образовательную жизнь армянской общины Бейрута и за более чем 90 лет своего существования сумел дать армянское образование и воспитание десяткам поколений, которые состоялись в различных сферах и внесли свой вклад в становление и развитие общины, а также взаимодействие с Родиной.
Завен Мсрлян выразил благодарность исполняющей обязанности министра за теплый прием, эффективное сотрудничество, выразив надежду, что армянская община Ливана, как и каждый год, в нынешнем году также примет активное участие в программах и мероприятиях, организованных Министерством.