ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը ճանաչվել է «2013 թվականի լավագույն նախարար»
Ապրիլի 3-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն այցելել է «ԻՐԱՎՈՒՆՔ» թերթի խմբագրություն: Այս տարի ևս «Իրավունքը» ավանդաբար ամփոփել է տարբեր ոլորտներում հայ գործիչների գործունեությունը, եւ, հաշվի առնելով իր ընթերցողների կարծիքը, «2013 թվականի լավագույն նախարար» է ճանաչել ՀՀ Սփյուռքի նախարար ՀՐԱՆՈՒՇ ՀԱԿՈԲՅԱՆԻՆ` Սփյուռքի հետ կապերի սերտացման հարցերում նախաձեռնողական եւ հետևողական լինելու համար:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ սփյուռքի նախարարը մասնակցեց նաև «Իրավունքի» «Ուղիղ կապ» նախագծին և շուրջ 80 րոպե քաղաքացիները հեռակապի միջոցով իրենց հուզող հարցերի պատասխաններն էին ստանում նրանից: Հնչեց 21 հարց, և նախարար Հրանուշ Հակոբյանը տվեց սպառիչ պատասխաններ, որոնք հիմնականում վերաբերում էին Քեսաբի խնդիրներին, սիրիահայերի հիմնախնդիրներին, ուկրաինական իրադարձություններին, ՀՀ սփյուռքի նախարարության ծրագրերին, հայրենադարձությանն ուղղված աշխատանքներին, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքներին և այլն:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն «Իրավունք» թերթի 25-ամյակի կապակցությամբ բարեմաղթանքներ հղեց խմբագրությանն ու թերթի հիմնադիր-խմբագիր Հայկ Բաբուխանյանին, նշեց, որ հայ հասարակությունը 25 տարի է՝ իր իրավունքի, իրազեկության և տեղեկատվություն ստանալու հնարավորությունը օգտագործում է «Իրավունքի» հետ, ուստի ողջունելի է, որ նրա հիմնադիր ղեկավարը այժմ էլ զբաղված է օրինաստեղծ գործունեությամբ և իր բեղուն աշխատանքով կարողանում է օգտակար լինել իր ընթերցողներին, մեր հասարակությանը:

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan recognized as Best Minister of the Year 2013
On Apr. 3, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan visited the editorial office of IRAVUNK newspaper. According to tradition, this year IRAVUNK recapped the activities of Armenian figures in different spheres and, taking readers’ opinions into consideration, recognized RA Minister of Diaspora HRANUSH HAKOBYAN as the Best Minister of the Year 2013 for being enterprising and persistent in the strengthening of relations with the Diaspora.
During the meeting, the minister also participated in IRAVUNK’s Live Program and answered the questions concerning citizens during a nearly 80-minute telephone conversation. The minister gave exhaustive answers to 21 questions that were mainly related to the issues facing Kessab, the key issues facing Syrian-Armenians, the events in Ukraine, the programs of the RA Ministry of Diaspora, the activities for repatriation, the preparations ahead of the events dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide and more.
After the meeting, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan congratulated the editors and founding editor-in-chief of IRAVUNK newspaper Hayk Babukhanyan on the newspaper’s 25th anniversary, mentioning that for the past 25 years, Armenians have been taking advantage of their opportunity to be aware and receive information from IRAVUNK newspaper. The minister welcomed the fact that the newspaper’s editor-in-chief is involved in law-making and is able to be of help to his readers and the Armenian society through his successful efforts.