ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը ճանաչվել է «2013 թվականի լավագույն նախարար»
Ապրիլի 3-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն այցելել է «ԻՐԱՎՈՒՆՔ» թերթի խմբագրություն: Այս տարի ևս «Իրավունքը» ավանդաբար ամփոփել է տարբեր ոլորտներում հայ գործիչների գործունեությունը, եւ, հաշվի առնելով իր ընթերցողների կարծիքը, «2013 թվականի լավագույն նախարար» է ճանաչել ՀՀ Սփյուռքի նախարար ՀՐԱՆՈՒՇ ՀԱԿՈԲՅԱՆԻՆ` Սփյուռքի հետ կապերի սերտացման հարցերում նախաձեռնողական եւ հետևողական լինելու համար:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ սփյուռքի նախարարը մասնակցեց նաև «Իրավունքի» «Ուղիղ կապ» նախագծին և շուրջ 80 րոպե քաղաքացիները հեռակապի միջոցով իրենց հուզող հարցերի պատասխաններն էին ստանում նրանից: Հնչեց 21 հարց, և նախարար Հրանուշ Հակոբյանը տվեց սպառիչ պատասխաններ, որոնք հիմնականում վերաբերում էին Քեսաբի խնդիրներին, սիրիահայերի հիմնախնդիրներին, ուկրաինական իրադարձություններին, ՀՀ սփյուռքի նախարարության ծրագրերին, հայրենադարձությանն ուղղված աշխատանքներին, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքներին և այլն:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն «Իրավունք» թերթի 25-ամյակի կապակցությամբ բարեմաղթանքներ հղեց խմբագրությանն ու թերթի հիմնադիր-խմբագիր Հայկ Բաբուխանյանին, նշեց, որ հայ հասարակությունը 25 տարի է՝ իր իրավունքի, իրազեկության և տեղեկատվություն ստանալու հնարավորությունը օգտագործում է «Իրավունքի» հետ, ուստի ողջունելի է, որ նրա հիմնադիր ղեկավարը այժմ էլ զբաղված է օրինաստեղծ գործունեությամբ և իր բեղուն աշխատանքով կարողանում է օգտակար լինել իր ընթերցողներին, մեր հասարակությանը:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян признана «Лучшим министром 2013 года»
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 3 апреля посетила редакцию газеты «�?равунк». В этом году «�?равунк» также по традиции подвел итоги деятельности армянских деятелей в различных сферах и, учитывая мнение читателей, признал «Лучшим министром 2013 года» министра Диаспоры РА Грануш Акопян за инициативность и последовательность в вопросах укрепления связей с Диаспорой.
В ходе встречи министр Диаспоры РА приняла участие также в проекте «�?равунка» «Прямая связь» и   на протяжении почти 80 минут граждане получали от нее ответы на волнующие их вопросы. Прозвучал 21 вопрос, которые в основном касались проблем Кесаба, вопросов сирийских армян, событий в Украине, программ Министерства Диаспоры РА, работы, направленной на репатриацию, подготовительных работ мероприятий к 100-летию Геноцида армян и другие, и министр Грануш Акопян дала исчерпывающие ответы.
В завершение встречи министр Диаспоры РА Грануш Акопян в связи с 25-летием газеты «�?равунк» высказала добрые пожелания редакции и редактору-учредителю газеты Айку Бабуханяну, отметив, что армянская общественность 25 лет пользуется возможностью получать от «�?равунка» сведения и информацию, и нужно  приветствовать, что редактор-учредитель газеты сейчас занят законотворческой деятельностью и своей плодотворной работой может быть полезным своим читателям, нашей общественности.