Տեղի կունենա Գալուստ Գյուբենկյանի ծննդյան 145-ամյակին նվիրված միջոցառում
Մարտի 21-ին, ժամը 11:00-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության նախաձեռնությամբ Հայ բարերարների ճեմուղում տեղի կունենա հայազգի մեծ բարերար Գալուստ Գյուլբենկյանի ծննդյան 145-ամյակին նվիրված միջոցառում (հասցե՝ Երևան, Օղակաձև զբոսայգու 4-րդ հատված, Մ. Նալբանդյանի արձանի հարևանությամբ):
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, ՀԲԸՄ Կենտրոնական վարչական ժողովի անդամ Վազգեն Յակուբյանի, «Գալուստ Կիւլպենկեան» հիմնարկության ներկայացուցիչ Առուշ Եսայանի և այլ հյուրերի ուղեկցությամբ ծաղիկներ կդնեն Գալուստ Գյուլբենկյանի և ճեմուղու մյուս մեծանուն բարերարների հուշակոթողների առջև:
Ելույթ կունենան ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետի դեկան, պատմական գիտությունների դոկտոր Էդիկ Մինասյանը և ՀՀ ԳԱԱ պատմության ինստիտուտի ավագ գիտաշխատող, պատմական գիտությունների դոկտոր  Էդվարդ Մելքոնյանը:
Միջոցառմանը կմասնակցեն նաև Գալուստ Գյուբենկյանի անվան համար 190 ավագ դպրոցի և Երևանի Մեսրոպ Մաշտոցի անվան խոսքի մշակույթի կենտրոնի սաները:
Միջոցառմանը կմասնակցեն համահայկական կազմակերպությունների, հոգևոր դասի ներկայացուցիչներ, սփյուռքահայեր, սիրիահայ ուսանողներ:

RA Ministry of Diaspora to hold event dedicated to the 145th birthday of Calouste Gulbenkian
On Mar. 21 at 11:00, the RA Ministry of Diaspora will hold an event dedicated to the 145th birthday of great Armenian benefactor Calouste Gulbenkian at the Alley of Armenian Benefactors (Address: 4th section of Oval Park near the statue of Mikayel Nalbandyan in Yerevan).
RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan will lay flowers in front of the busts of Calouste Gulbenkian and other great benefactors at the alley with the accompaniment of Member of the AGBU Central Board Vasken Yacoubian, representative of the Calouste Gulbenkian Foundation Anush Yesayan and other guests.
Among speakers will be Dean of the History Faculty at Yerevan State University, Doctor of Historical Sciences Edik Minasyan and senior scientific worker of the Institute of Literature at the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia, Doctor of Historical Sciences Edward Melkonyan.
Among the participants will be students of Calouste Gulbenkian High School N 190 and the Mesrop Mashtots Center for Speech Culture in Yerevan.
Among other participants will be representatives of pan-Armenian organizations, clergymen, Diaspora Armenians and Syrian-Armenian students.