Ստեփան Գրքաշարյանը հյուրընկալվեց Սփյուռքի նախարարությունում
Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց ավստրալահայ հասարակական ու մշակութային գործիչ, Հայ առաքելական եկեղեցու Ավստրալիայի և Նոր Զելանդիայի թեմական խորհրդի փոխնախագահ, Ստեփան Գրքաշարյանին և նրա տիկնոջը՝ Հիլդա Գրքաշարյանին:
Ողջունելով հյուրերին՝ Սփյուռքի նախարարը բարձր գնահատեց ազգանվեր գործչի բազմամյա գործունեությունը՝ ի նպաստ օտար ափերում հայ ինքնության պահպանման:
Քննարկվեցին սեպտեմբերի 18-20-ը Երևանում կայանալիք Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համաժողովին համայնքի մասնակցությանն առնչվող հարցեր:
Ստեփան Գրքաշարյանը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության և հանգամանալից զրույցի համար, ներկայացրեց համայնքում առկա խնդիրները, իրականացվող ծրագրերը:

Степан Гркашарян посетил Министерство Диаспоры
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 11 сентября приняла австралийского общественного и культурного деятеля, вице-председателя епархиального совета Епархии Армянской Апостольской церкви Австралии и Новой Зеландии Степана Гркашаряна и его супругу Хильду Гркашарян.
Приветствовав гостей, министр Диаспоры высоко оценила многолетнюю деятельность патриотичного деятеля на благо сохранения на чужбине армянской идентичности.
Были обсуждены вопросы, связанные с участием общины в предстоящем в Ереване 18-20 сентября 6-м общеармянском форуме Армения-Диаспора.
Степан Гркашарян выразил благодарность за теплый прием и обстоятельную беседу, представил имеющиеся в общине проблемы, реализуемые программы.