Իրանահայ միության ներկայացուցիչն այցելեց Սփյուռքի նախարարություն
Նոյեմբերի 7-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Լոս Անջելեսի Իրանահայ միության խնամակալ մարմնի անդամ Թոմիկ Ալեքսանյանին:
Նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, ողջունելով հյուրին, կարևորեց կազմակերպության հայանպաստ գործունեությունը, նշեց վերջին տարիներին իրականացրած բարձր գնահատանքի արժանի աշխատանքը։
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ կատարվեց այս օրերին հայ ժողովրդի առջև ծառացած խնդիրներին՝ Հայաստանի տնտեսության զարգացման, Արցախի, սիրիահայերի հիմնախնդիրներին, քննարկվեցին հետագա համագործակցության և կազմակերպական հարցեր, նախանշվեցին անելիքները:
Թոմիկ Ալեքսանյանն անդամակցել և ակտիվ գործունեություն է իրականացրել մի շարք հայկական կազմակերպություններում` «Դավիդյան և Մարիամյան» կրթական հաստատություն, 2008-2015թթ-ին՝ Հայկական Բարեգործական Ընդհանուր Միության անդամ և փոխնախագահ, ինչպես նաև «Հայաստան» Համահայկական հիմնադրամի ԱՄՆ Արևմտյան ափի նախագահ:
Եղել է նաև հայ-ամերիկյան հանրապետական կուսակցության խորհրդի համահիմնադիր, հայ-ամերիկյան գործարարների խորհրդի անդամ է, ինչպես նաև «Հայ զինվոր» բարեգործական հիմնադրամի հիմնադիրներից:
Ներկայումս Լոս Անջելեսի Իրանահայ միության խնամակալ մարմնի անդամ է և զբաղեցնում է Իրանահայ միության գործադիր նախագահի պաշտոնը:
Լոս Անջելեսի «Բարև» հեռուստածրագրի կողմից անցկացված հեռուստամարաթոնի ընթացքում հավաքվել էր 380 հազար ԱՄՆ դոլար: Ապրիլյան պատերազմում զոհված և վիրավոր զինվորների ընտանիքներին օգնությունը տրամադրելու համար Հայաստան էր ժամանել նաև Թոմիկ Ալեքսանյանը: Յուրաքանչյուրի համար հաշվեհամար է բացվել, որի վրա փոխանցվել է համապատասխան գումարը: Ամեն ազատամարտիկի տրամադրվել է տարեկան 2000 ԱՄՆ դոլար:

Представитель Союза армян �?рана посетил Министерство Диаспоры
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 7 ноября приняла члена попечительского органа Союза армян �?рана Лос Анджелеса  Томика Алексаняна.
Приветствовав гостя, министр Грануш Акопян отметила важность проармянской деятельности организации, отметив достойную высокой оценки работу последних лет.
В ходе беседы были затронуты проблемы, стоящие перед армянским народом в эти дни – развития экономики Армении,  Арцаха, проблемы сирийских армян, были обсуждены вопросы дальнейшего сотрудничества и организационные, намечены задачи.
Томик Алексанян был членом и вел активную деятельность в ряде армянских организаций –  образовательном учреждении «Давидян и Мариамян», в 2008-2015 гг. был членом и вице-председателем Всеобщего армянского благотворительного союза, а также председателем отделения  Общеармянского фонда «Айастан» Западного побережья США. Был также соучредителем совета Армяно-американской республиканской партии, является членом совета армяно-американских предпринимателей, а также одним из учредителей благотворительного фонда «Армянский воин».
Ныне является членом попечительского органа Союза армян �?рана Лос Анджелеса и занимает пост исполнительного председателя  Союза армян �?рана.
В ходе телемарафона, проведенного телепроектом «Барев» Лос Анджелеса им было собрано 380 тысяч долларов. Томик Алесанян прибыл в Армению также с целью передать помощь семьям погибших и раненых в ходе апрельской четырехдневной войны. На имя каждого открыт расчетный счет и перечислена соответствующая сумма. Каждому ополченцу предоставлено 2000 долларов США в год.