Տեղի կունենա «Արի տուն» ծրագրի առաջին փուլի բացումը
Հունիսի 15-ին, ժ.10:00-ին տեղի կունենա ՀՀ ՍՆ Սփյուռքի երիտասարդների հայրենաճանաչության «Արի տուն» 2015թ. ծրագրի առաջին փուլի բացման հանդիսավոր արարողությունը:
2015թ. ծրագրի շրջանակում նախատեսված է մինչև 1100 սփյուռքահայ երիտասարդի այց Հայրենիք: Ծրագիրը կիրականացվի 8 փուլով՝  հունիսի 14-ից օգոստոսի 29-ը: Այս տարի ևս «Արի տունը» կունենա 4-օրյա ճամբարային ծրագիր, որը կկազմակերպվի Ծաղկաձորում:
Առաջին փուլին կմասնակցեն 58 երիտասարդներ, որոնցից 38-ը՝ Հայաստան տեղափոխված սիրիահայեր են, իսկ 20-ը՝ 13-18 տարեկան պատանիներ ու աղջիկներ ՌԴ-ից, Բելառուսից, Թուրքմենստանից և ԱՄՆ-ից:
Մասնակիցների համար կցուցադրվի «Արի տուն» ֆիլմը, իրենց կատարումներով արիտունցիներին կողջունեն Մեսրոպ Մաշտոցի անվան խոսքի մշակույթի կենտրոնի սաները, «Մանկական եվրատեսիլ 2014» երգի մրցույթի Հայաստանը ներկայացրած Բեթթին և այլք:

Состоится открытие первого этапа программы «Ари тун»
15 июня в 10:00 состоится торжественная церемония открытия первого этапа программы познания Родины молодежью Диаспоры «Ари тун-2015» Министерства Диаспоры РА.
В рамках программы 2015 года предусмотрен визит на Родину до 1100молодых армян Диаспоры. Программа будет осуществлена в 8 этапов – с 14 июня до 29 августа. В этом году «Ари тун» также будет иметь 4-дневную лагерную программу, которая будет организована в Цахкадзоре.
В первом туре примут участие 58 молодых людей, 38 из которых – переехавшие в Армению сирийские армяне, а 20 –  13-18 летние юноши и девушки из РФ, Беларуси, Туркменистана и США.
Для участников будет продемонстрирован филдьм «Ари тун», сворим исполнением аритунцев приветствуют воспитанники центра культуры слова им. Месропа Маштоца, Кетти, представлявшая Армению на конкурсе песни «Детское Евровидение-2014» и другие.