«Ողջունում եմ ձեր նախաձեռնությունը». Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյան
Ապրիլի 11-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց իսրայելահայ գործարար, Հայ-իսրայելական առևտրի գրասենյակի փոխնախագահ, «Teamnet packing and international freight services» ընկերության ներմուծման և արտահանման հարցերով տնօրեն Սուրեն Շահնազարյանին, ով արձագանքելով ՀՀ սփյուռքի նախարարի նամակին՝ ցանկություն է հայտնել ներդրումներ կատարել Հայաստանում՝ գյուղատնտեսության և արևային էներգիայի արտադրության ոլորտներում:
ՀՀ սփյուռքի նախարարը ողջունեց սփյուռքահայ գործարարին, կարևորեց նրա պատրաստակամությունը՝ ներդնել իր հնարավորությունները Հայաստանում՝ մասնակցելով Հայրենիքի զարգացման գործընթացին: Նախարարը հետաքրքրվեց Իսրայելի հայ համայնքի վիճակով, խնդիրներով, ընդգծեց, որ ինքնության պահպանման, համահայկական հարցերի շուրջ համախմբվելու, միասնական լինելու համար անհրաժեշտ է ամրացնել կապը Հայրենիքի հետ, ավելի ակտիվ մասնակցել նախարարության ծրագրերին: Նա մասնավորապես նշեց. «Կարծում եմ, որ ժամանակն է Սփյուռքը վերակազմակերպել մասնագիտորեն, օգտագործել նրա հսկայական ներուժը: Ողջունում եմ Հայաստանում ձեր ներկայությունն ապահովելու, ներդրումներ կատարելու նախաձեռնությունը»:
Սուրեն Շահնազարյանը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության համար, նախարարին ներկայացրեց կազմակերպության, եկեղեցու, համայնքի գործունեությունն ու խնդիրները, պատրաստակամություն հայտնեց ավելի սերտորեն համագործակցել նախարարության հետ, ակտիվորեն մասնակցել նախարարության ծրագրերին:

«Приветствую вашу инициативу»: министр Диаспоры Грануш Акопян
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 11 апреля приняла израильского предпринимателя-армянина, заместителя председателя Армяно-израильского торгового офиса, директора по импорту и экспорту компании  «Teamnet packing and international freight services» Сурена Шахназаряна, который, откликнувшись на письмо министра Диаспоры РА, изъявил желание вложить в Армении инвестиции в сфере сельского хозяйства и солнечной энергии.
Приветствовав предпринимателя из Диаспоры, министр Диаспоры РА отметила важность его готовности внедрить свои возможности в Армении, приняв участие в процессе развития Родины. Министр поинтересовалась ситуацией в армянской общине �?зраиля, имеющимися проблемами, подчеркнув, что для сохранения идентичности, сплочения вокруг общеармянских проблем, единства необходимо укреплять связи с Родиной, активнее участвовать в программах Министерства. Она, в частности, отметила: «Полагаю, настало время реорганизовать Диаспору профессионально, задействовать ее колоссальный потенциал. Приветствую инициативу  обеспечения Вашего присутствия в Армении, вложения инвестиций».
Сурен Шахназарян выразил благодарность за теплый прием, представил министру деятельность организации, церкви, общины, имеющиеся проблемы, выразил готовность более тесно сотрудничать с Министерством, активно участвовать в его программах.