Եվրանեսթ ԽՎ-ի պատվիրակությունը Հայաստանում քննարկում է Հայոց ցեղասպանությունը դատապարտող բանաձևը
Մարտի 17-ին Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կենտրոնական գրասենյակում տեղի ունեցավ պաշտոնական հանդիպում և քննարկում հայկական և Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակությունների միջև: Այս մասին տեղեկացնում է  ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության լրատվական ծառայությունը։ Այս մասին գրում է Tert.am-ը:
Եվրանեսթի խորհրդարանական վեհաժողովը խորհրդարանական համաժողով է, որը նպատակ ունի նպաստել Եվրամիության և Արևելյան Եվրոպայի գործընկերների հետ քաղաքական ասոցացմանը և խորացնել տնտեսական ինտեգրումը:
Եվրանեսթը փորձում է նպաստել Արևելյան գործընկերության ամրապնդմանը, զարգացմանն ու տեսանելիությանը, որպես մի հաստատություն, որը պատասխանատու է խորհրդարանական խորհրդատվության, վերահսկողության և մոնիտորինգի համար:
ՀՀ Կրթության և գիտության նախարար, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը ներկայացրեց կուսակցության պատմությունը, գործունեությունը և ներկայիս քաղաքական և տնտեսական իրավիճակը Հայաստանի Հանրապետությունում:
Այնուհետև ներկայացվեց Հայոց Ցեղասպանությունը դատապարտող բանաձևը:
Քննարկվեցին հետագա համագործակցության հնարավորությունները:
Հիշեցնենք, որ Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակությունը Հայաստանում է մարտի 15-ից և հանդիպումներ է ունեցել երկրի ազդեցիկ քաղաքական գործիչների հետ:

Euronest PA delegation discussing resolution condemning the Armenian Genocide in Armenia
On March 17, the Armenian delegation to the Euronest Parliamentary Assembly held an official meeting and discussion with the delegation of the Euronest Parliamentary Assembly at the central office of the Republican Party of Armenia (RPA), as the news service of the RPA youth organization reports, writes Tert.am.
The Euronest Parliamentary Assembly is a parliamentary assembly with the aim to contribute to the political association and deepen economic cooperation with the European Union and Eastern European partners.
Euronest tries to contribute to the strengthening, development and visibility of the Eastern Partnership as an institution that is responsible for parliamentary consulting, oversight and monitoring.
Minister of Education and Science of the Republic of Armenia, RPA Vice-Chairman Armen Ashotyan talked about the history and activities of the political party, as well as the current political and economic situation in the Republic of Armenia.
Afterwards, the delegates were introduced to the resolution condemning the Armenian Genocide and discussed the opportunities for future cooperation.
Let us remind that the delegation of Euronest Parliamentary Assembly arrived in Armenia on 15 March and has had meetings with the country’s influential political figures.