Կայացավ «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ՝ լավագույն հրապարակում» մրցութային հանձնաժողովի նիստը
Մարտի 13-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստանի ժուռնալիստների միության նախագահ Աստղիկ Գևորգյանի ղեկավարությամբ տեղի ունեցավ «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ՝ լավագույն հրապարակում» անվանակարգով մրցույթն իրականացնող հանձնաժողովի նիստը, որին մասնակցում էր ՀՀ սփյուռքի նախարարի տեղակալ Սերժ Սրապիոնյանը:
Օրակարգում Մրցութային հանձնաժողովին ներկայացված հայտերի ուսումնասիրությունների արդյունքների ամփոփումն էր:
Չորս անվանակարգերում (տպագիր, էլեկտրոնային, օտարալեզու մամուլ և ռադիո) ընտրվեցին և հաստատվեցին 12 մրցանակակիրներ:
Քննարկումներին տեսակապով մասնակցեցին Լիբանանից «Ազդակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Շահան Գանտահարյանը, Ռուսաստանից «Նոեվ Կովչեգ» պարբերականի գլխավոր խմբագիր Գրիգոր Անիսոնյանը, Չեխիայից «Օրեր» պարբերականի գլխավոր խմբագիր Հակոբ Ասատրյանը և ԱՄՆ-ից Ռամկավար ազատական կուսակցության անդամ, լրագրող, հրապարակախոս Հակոբ Վարդիվառյանը:

Состоялось заседание конкурсной комиссии «Лучшая публикация к 100-летию Геноцида армян»
В Министерстве Диаспоры РА под руководством председателя Союза журналистов Армении Астхик Геворгян 13 марта состоялось заседание комиссии, осуществляющей конкурс в номинации «Лучшая публикация к 100-летию Геноцида армян», в котором принял участие заместитель министра Диаспоры РА Серж Срапионян.
На повестке было обобщение итогов изучения заявок, представленных конкурсной комиссии.
В четырех номинациях (печатная, электронная, иноязычная пресса и радио) были отобраны и утверждены 12 лауреатов.
По видеосвязи с обсуждениях приняли участие главный редактор ежедневной газеты «Аздак» Шаан Гантаарян (Ливан), главный редактор издания «Ноев Ковчег» Григорий Анисонян (Россия), главный редактор журнала «Орер» Акоп Асатрян (Чехия) и член партии Рамкавар-Азатакан, журналист, публицист Акоп Вардиварян (США).