Կայացավ «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ՝ լավագույն հրապարակում» մրցութային հանձնաժողովի նիստը
Մարտի 13-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստանի ժուռնալիստների միության նախագահ Աստղիկ Գևորգյանի ղեկավարությամբ տեղի ունեցավ «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ՝ լավագույն հրապարակում» անվանակարգով մրցույթն իրականացնող հանձնաժողովի նիստը, որին մասնակցում էր ՀՀ սփյուռքի նախարարի տեղակալ Սերժ Սրապիոնյանը:
Օրակարգում Մրցութային հանձնաժողովին ներկայացված հայտերի ուսումնասիրությունների արդյունքների ամփոփումն էր:
Չորս անվանակարգերում (տպագիր, էլեկտրոնային, օտարալեզու մամուլ և ռադիո) ընտրվեցին և հաստատվեցին 12 մրցանակակիրներ:
Քննարկումներին տեսակապով մասնակցեցին Լիբանանից «Ազդակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Շահան Գանտահարյանը, Ռուսաստանից «Նոեվ Կովչեգ» պարբերականի գլխավոր խմբագիր Գրիգոր Անիսոնյանը, Չեխիայից «Օրեր» պարբերականի գլխավոր խմբագիր Հակոբ Ասատրյանը և ԱՄՆ-ից Ռամկավար ազատական կուսակցության անդամ, լրագրող, հրապարակախոս Հակոբ Վարդիվառյանը:

Contest committee for “Best Article Published Ahead of the Centennial of the Armenian Genocide” contest holds session
On March 13, the contest committee for the contest called “Best Article Published Ahead of the Centennial of the Armenian Genocide” held a session at the RA Ministry of Diaspora. The session was moderated by chair of the committee, President of the Union of Journalists of Armenia Astghik Gevorgyan and was held with the participation of RA Deputy Minister of Diaspora Serzh Srapionyan.
The members of the committee summed up the results of examinations of the applications that had been submitted to the committee.
The members selected and approved 12 winners in four categories, including print media, electronic media, foreign language media and radio).
Editor-in-chief of Lebanon’s Aztag Daily Shahan Kantaharian, editor-in-chief of Russia’s “Noyev Kovcheg” newspaper Grigor Anisonyan, editor-in-chief of the Czech Republic’s Orer magazine Hakob Asatryan and U.S.-based member of the Armenian Democratic Liberal Party (Ramgavar), journalist and publicist Hagop Vardivarian also participated in the session via video.