ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Թեհրանի հայոց թեմի առաջնորդ Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգիսյանին
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսության Թեհրանի հայոց թեմի առաջնորդ Բարձրաշնորհ տեր Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգիսյանին:
Զրույցի ընթացքում Հ. Հակոբյանը բարձր գնահատեց Թեհրանի Հայոց թեմի դերը Իրանի հայ համայնքի կյանքում և հայապահպանության գործում ներդրած ջանքերը: Նախարարը կարևորեց նաև բարեխնամ առաջնորդի նվիրական առաքելությունը ի շահ համայնքում հոգևոր արժեքների պահպանման և հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդման
Քննարկվեցին ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Համայնքային օրեր Հայաստանում» ծրագրի շրջանակներում Սպահանի Հայոց թեմի թեմական խորհրդի և Երևանի Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանի հետ համագործակցությամբ մայիսի 21-24-ը Երևանում տեղի ունեցող «Նոր Ջուղայի օրեր» խորագրով ծրագրին և Թեհրանի հայ համայնքին առնչվող խնդիրներ:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла предстоятеля армянской епархии Тегерана архиепископа Сепуха Саркисяна
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/05/782.jpg)
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла предстоятеля армянской епархии Тегерана Великого Дома Киликийского архиепископа Сепуха Саркисяна.
В ходе беседы Г.Акопян высоко оценила роль армянской епархии Тегерана в жизни армянской общины �?рана и усилия, приложенные для сохранения армянства. Министр отметила также важность священной миссии заботливого лидера на благо сохранения в общине духовных ценностей и укрепления связей с родиной.
Были обсуждены вопросы, касающиеся проводимой в Ереване в сотрудничестве с епархиальным советом армянской епархии �?сфагана и Ереванским Матенадараном им. Месропа Маштоца программы «Дни Новой Джуги», организованной в рамках программы Министерства Диаспоры РА «Общинные дня в Ереване», и армянской общины Тегерана.