ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Թեհրանի հայոց թեմի առաջնորդ Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգիսյանին
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսության Թեհրանի հայոց թեմի առաջնորդ Բարձրաշնորհ տեր Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգիսյանին:
Զրույցի ընթացքում Հ. Հակոբյանը բարձր գնահատեց Թեհրանի Հայոց թեմի դերը Իրանի հայ համայնքի կյանքում և հայապահպանության գործում ներդրած ջանքերը: Նախարարը կարևորեց նաև բարեխնամ առաջնորդի նվիրական առաքելությունը ի շահ համայնքում հոգևոր արժեքների պահպանման և հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդման
Քննարկվեցին ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Համայնքային օրեր Հայաստանում» ծրագրի շրջանակներում Սպահանի Հայոց թեմի թեմական խորհրդի և Երևանի Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանի հետ համագործակցությամբ մայիսի 21-24-ը Երևանում տեղի ունեցող «Նոր Ջուղայի օրեր» խորագրով ծրագրին և Թեհրանի հայ համայնքին առնչվող խնդիրներ:

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan receives Prelate of the Armenian Diocese of Tehran, Archbishop Sepuh Sarkisian
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/05/782.jpg)
RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received Prelate of the Armenian Diocese of Tehran of the Catholicosate of the Great House of Cilicia, Father, Archbishop Sepuh Sarkisian.
During the meeting, Hranush Hakobyan praised the role of the Armenian Diocese of Tehran in the life of the Iranian-Armenian community and the efforts that the Diocese has made for preservation of the Armenian identity.
The minister also attached importance to the Prelate’s hierarchical mission for the preservation of spiritual values within the Armenian community and the strengthening of bonds with the homeland.
The sides discussed issues on the “Days of New Julfa” Program being carried out in Yerevan (21-24 May) by the Diocesan Council of the Armenian Diocese of Isfahan and Mesrop Mashtots Matenadaran of Yerevan, as well as issues concerning the Armenian community in Tehran.