Լիբանանի Հայկազյան համալսարանի սաները ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում
Ապրիլի 22-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Լիբանանի Հայկազյան համալսարանի մարզական թիմերին, մարզիչներին՝ Հայկազյան համալսարանի ուսանողների գրասենյակի վարիչ Ռազմիկ Գաբրիելյանի ղեկավարոթյամբ:
Հայկազյան համալսարանի բասկետբոլի, ֆութզալի, սեղանի թենիսի տղամարդկանց և կանանց հավաքականները Երևանում են գտնվում ապրիլի 18-ից 25-ը՝ Երևանի պետական մանկավարժական և սլավոնական համալսարանների հավաքականների հետ մրցելու նպատակով:
Հրանուշ Հակոբյանը ողջունեց համալսարանի սաներին նախարարություն այցելելու առթիվ: Նախարարի պաշտոնակատարը կարևորեց Սփյուռքում հայոց լեզվի, մշակույթի, կրոնի միջոցով հայ ինքնության պահպանումը, մեծ կարևորություն տվեց 21-րդ դարում որակյալ կրթություն ստանալու անհրաժեշտությանը և կոչ արեց երիտասարդներին լինել մրցունակ և պահանջված մասնագետներ: Երիտասարդների խնդրանքով Հրանուշ Հակոբյանը ներկայացրեց Հայաստանում բարձրագույն կրթություն ստանալու հնարավորությունները և հեռանկարները, պատասխանեց նրանց հետաքրքրող հարցերին:
Հանդիպման ավարտին երիտասարդները շնորհակալություն հայտնեցին ՀՀ սփյուռքի նախարարությանը հյուրընկալության համար:
Բացի մրցույթներին մասնակցելուց, Հայկազյան համալսարանի սաները այցելելու են նաև տեսարժան վայրեր և մասնակցելու են դեպի Ծիծեռնակաբերդ քայլերթին:

Воспитанники университета Айказян Ливана в Министерстве Диаспоры РА
�?сполняющая обязанности министра Диаспоры РА Грануш Акопян 22 апреля приняла спортивные команды, тренеров университета Айказян Ливана во главе с заведующим офисом студентов  университета Айказян Размиком Габриеляном.
Мужская и женская сборные университета Айказян по баскетболу, футзалу, настольному теннису находятся с 18 по 25 апреля в Ереване с целью проведения соревнований со сборными Ереванского государственного педагогического и Славянского университетов.
Грануш Акопян приветствовала воспитанников университета в связи с посещением Министерства. �?сполняющая обязанности министра отметила важность сохранения в Диаспоре армянской идентичности посредством армянского языка, культуры, религии, придала большое значение необходимости получения в XXI веке качественного образования и призвала молодежь быть конкурентоспособными и востребованными специалистами. По просьбе молодых людей Грануш Акопян представила возможности и перспективы получения в Армении высшего образования, ответила на их вопросы.
В завершение встречи молодежь выразила благодарность Министерству Диаспоры РА за гостеприимство.
Помимо участия в соревнованиях, воспитанники университета Айказян посетят также достопримечательные места, примут участие в шествии к Цицернакаберду.