Լիբանանի Հայկազյան համալսարանի սաները ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում
Ապրիլի 22-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Լիբանանի Հայկազյան համալսարանի մարզական թիմերին, մարզիչներին՝ Հայկազյան համալսարանի ուսանողների գրասենյակի վարիչ Ռազմիկ Գաբրիելյանի ղեկավարոթյամբ:
Հայկազյան համալսարանի բասկետբոլի, ֆութզալի, սեղանի թենիսի տղամարդկանց և կանանց հավաքականները Երևանում են գտնվում ապրիլի 18-ից 25-ը՝ Երևանի պետական մանկավարժական և սլավոնական համալսարանների հավաքականների հետ մրցելու նպատակով:
Հրանուշ Հակոբյանը ողջունեց համալսարանի սաներին նախարարություն այցելելու առթիվ: Նախարարի պաշտոնակատարը կարևորեց Սփյուռքում հայոց լեզվի, մշակույթի, կրոնի միջոցով հայ ինքնության պահպանումը, մեծ կարևորություն տվեց 21-րդ դարում որակյալ կրթություն ստանալու անհրաժեշտությանը և կոչ արեց երիտասարդներին լինել մրցունակ և պահանջված մասնագետներ: Երիտասարդների խնդրանքով Հրանուշ Հակոբյանը ներկայացրեց Հայաստանում բարձրագույն կրթություն ստանալու հնարավորությունները և հեռանկարները, պատասխանեց նրանց հետաքրքրող հարցերին:
Հանդիպման ավարտին երիտասարդները շնորհակալություն հայտնեցին ՀՀ սփյուռքի նախարարությանը հյուրընկալության համար:
Բացի մրցույթներին մասնակցելուց, Հայկազյան համալսարանի սաները այցելելու են նաև տեսարժան վայրեր և մասնակցելու են դեպի Ծիծեռնակաբերդ քայլերթին:

RA Ministry of Diaspora hosts students of Haigazian University in Lebanon
On Apr. 22, RA Acting Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received the athletic teams and coaches of Haigazian University of Lebanon led by Head of Haigazian University’s Students’ Office Razmik Gabrielian.
The men’s and women’s basketball, foosball and table tennis teams of Haigazian University are in Yerevan to compete with the teams from Yerevan State University and the Slavonic University from April 18th to the 25th.
Greeting the students, the acting minister attached importance to the preservation of the Armenian identity in the Diaspora through language, culture and religion and the need of a good education in the 21st century and urged the youth to be professionals that are competitive and in demand. At the youth’s request, Hranush Hakobyan talked about the opportunities and perspectives of receiving a higher education in Armenia and answered their questions of concern.
In the end, the youth expressed gratitude for the reception at the RA Ministry of Diaspora.
In addition to the competitions, the students of Haigazian University will also visit sites worth seeing and will take part in the march to Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial Complex.