ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի շնորհավորական խոսքը Գլենդելի նորընտիր քաղաքապետ պարոն Զարեհ Սինանյանին
ԳԼԵՆԴԵԼԻ ՆՈՐԸՆՏԻՐ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏ
ՊԱՐՈՆ ԶԱՐԵՀ ՍԻՆԱՆՅԱՆԻՆ
Հարգելի՛ պարոն Սինանյան,
Ուրախությամբ տեղեկացանք, որ ստանձնել եք Գլենդելի քաղաքապետի պաշտոնը: Հպարտ ենք, որ ըստ արժանվույն են գնահատվել անվանի հայորդու, հարգված իրավաբանի և պետական գործչի ջանքները, ու քաղաքային խորհրդի փորձառու անդամներն իրենց վստահությունն են հայտնել Ձեզ` ընտրելով որպես Գլենդելի քաղաքապետ:
Վստահ ենք, որ Ձեր ուժն ու եռանդը կուղղեք Գլենդել քաղաքի զարգացմանը, բնակչության բարեկեցությանը և, մասնավորապես, հայերի համախմբմանը:
Ձեր կերպարը փայլուն օրինակ է աշխարհասփյուռ մեր հայրենակիցների և հատկապես երիտասարդների համար: Դուք ազատ և խստապահանջ հասարակության մեջ կարողացել եք Ձեր գաղափարներով, Ձեր հայացքներով ու մոտեցումներով արժանանալ մարդկանց և գործընկերների վստահությանը: Դուք Ձեր փորձը, գիտելիքները ներդնում եք կառուցողական ծրագրերի իրականացման համար, նպաստում Հայրենիքի, հայության և ԱՄՆ-ի ժողովուրդների բարեկամության խորացմանն ու զարգացմանը:
Մաղթում ենք Ձեզ անսպառ եռանդ և երկարամյա բեղուն գործունեություն՝ ի շահ հայ ժողովրդի ու Ամերիկայի հայ համայնքի և սիրով հրավիրում Ձեզ Հայաստանի Հանրապետություն՝ Ձեզ համար նախընտրելի ժամանակաշրջանում:

Поздравительное послание министра Диаспоры РА Грануш Акопян новоизбранному мэру Глендейла Заре Синаняну
Новоизбранному мэру Глендейла
господину Заре Синаняну
Уважаемый господин Синанян,
С радостью узнали, что Вы вступили в должность мэра Глендейла. Гордимся, что по достоинству оценены усилия известного армянина, уважаемого юриста и государственного деятеля, и опытные члены городского совета выразили Вам свое доверие, избрав мэром Глендейла.
Уверены, что Вы направите свои силы и энергию на развитие города Глендейла, повышение благосостояния населения, и в частности, сплочение армян.
Ваш образ – блестящий пример для наших соотечественников во всем мире, и особенно для молодежи. В свободном и требовательном обществе Вы своими идеями, взглядами и подходами сумели удостоиться доверия людей и коллег. Свои опыт, знания Вы вкладываете в осуществление конструктивных программ, способствуете углублению и развитию дружбы Родины, армянства с народами США.
Желаем Вам неисчерпаемой энергии и многолетней плодотворной деятельности на благо армянского народа и армянской общины Америки, и охотно приглашаем Вас в Республику Армения в предпочтительный для Вас период.