ՀՀ սփյուռքի նախարարի Հրանուշ Հակոբյանի շնորհակալական նամակը Բելգիայում հայերի կոմիտեի նախագահ պարոն Միշել Մահմուրյանին
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/04/images6.jpg)
ԲԵԼԳԻԱՅՈՒՄ ՀԱՅԵՐԻ ԿՈՄԻՏԵԻ ՆԱԽԱԳԱՀ
ՊԱՐՈՆ ՄԻՇԵԼ ՄԱՀՄՈՒՐՅԱՆԻՆ
Հարգելի´ պարոն Մահմուրյան,
Սիրով ողջունում ենք Ձեզ և հայտնում մեր խորին երախտագիտությունը՝ «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող՝ Եվրոպայում գործող տարածաշրջանային հանձնախմբերի ղեկավարների և ներկայացուցիչների» հավաք-հանդիպման անցկացման նպատակով «Հայ տուն» մշակութային կենտրոնի դահլիճը տրամադրելու համար: Բոլորովին այլ իմաստ և նշանակություն ուներ այդ ազգային հավաքի կազմակերպումը հենց «Հայ տան» պատերի ներքո, «մեր տարածքում»:
Անգնահատելի է հայապահպանությանը, հայեցի կրթությանն ու դաստիարակությանը միտված Ձեր գործունեությունը: Բրյուսելում բնակվող ամեն մի հայ գիտի, որ «Հայ տան» դռները միշտ բաց են իր առջև. տուն, որտեղ նա կարող է գտնել հայկական ոգի և շունչ:
Կրկին շնորհակալություն եմ հայտնում Ձեզ, «Հայ տան» ողջ անձնակազմին, հատկապես Պետիկ Պետրոսյանին՝ հավաք-հանդիպման կազմակերպմանը օգնելու համար:
Մաղթում ենք Ձեզ անսպառ եռանդ՝ Ձեր հայրենանվեր և հայանպաստ գործունեության ընթացքում: Եվ սիրով հրավիրում եմ մասնակցելու մայիսի 26-27-ին Հայստանում տեղի ունեցող հավաքին և Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի նիստին:

Благодарственное письмо министра Диаспоры РА Грануш Акопян председателю Комитета армян в Бельгии господину Мишелю Махмуряну
Председателю Комитета армян в Бельгии
господину Мишелю Махмуряну
Уважаемый господин Махмурян,
Горячо приветствуем Вас и выражаем нашу глубокую признательность за предоставление зала культурного центра «Ай тун» с целью проведения «Сбора-встречи руководителей и представителей функционирующих в Европе региональных комиссий по координации мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян». Организация этого национального собрания именно в стенах культурного центра «Ай тун», «на нашей территории» имела совершенно иной смысл.
Неоценима Ваша деятельность, направленная на сохранение армянства, армянское воспитание и образование. Каждый живущий в Брюсселе армянин знает, что двери «Ай тун» – дома, где он может найти армянский дух и дыхание, – всегда открыты для него.
Еще раз выражаем благодарность Вам, всему коллективу «Ай тун», особенно Петику Петросяну, за помощь в организации сбора-встречи.
Желаем Вам неисчерпаемой энергии в вашей патриотической деятельности на благо армянства. �? приглашаем участвовать в предстоящих в Армении 26-27 мая сборе и заседании государственной комиссии по координации мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян.