ՀՀ սփյուռքի նախարարը Վրաստանում մասնակցել է մի շարք հանդիպումների
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակության կազմում երկօրյա այցով Վրաստանի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանը մասնակցել է պաշտոնական պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով բանակցություններին:
Հայկական պատվիրակությունը հյուրընկալվել է նախագահական նստավայրում: ՀՀ սփյուռքի և մշակույթի նախարարները հանդիպել են նաև Վրաստանի մշակույթի նախարարի և Թբիլիսիի Պետրոս Ադամյանի անվան հայկական թատրոնի դերասանների հետ:
Վիրահայոց թեմի առաջնորդ Տեր Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանի առաջնորդությամբ պատվիրակությունն այցելել է Թբիլիսիի «Հայարտուն» մշակութային կենտրոն, Սուրբ Գևորգ եկեղեցի և հանդիպել հայ համայնքի ներկայացուցիչներին:
Այսօր Սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում այցելել է «Հովհաննես Թումանյանի տուն» գիտամշակութային կենտրոն:

Министр Диаспоры РА в Грузии принял участие в ряде встреч
Находящийся с двухдневным визитом в Республике Грузии в составе правительственной делегации во главе с премьер-министром РА Николом Пашиняном министр Диаспоры РА Мхитар Айрапетян участвовал в переговорах делегаций в расширенном составе.
Армянская делегация побывала в резиденции президента. Министры Диаспоры и культуры встретились также с министром культуры Грузии и актерами Тбилисского армянского театра им. Петроса Адамяна.
Во главе с предстоятелем армянской епархии Грузии епископом Вазгеном Мирзаханяном делегация посетила культурный центр «Айартун» Тбилиси, церковь Св.Геворг и встретилась с представителями армянской общины.
Сегодня министр Диаспоры Мхитар Айрапетян в составе сопровождающей премьер-министра Никола Пашиняна делегации посетила научно-культурный центр «Дом Ованеса Туманяна».