ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն այցելեց Հանրային ռադիո
Հունիսի 22-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն այցելեց Հայաստանի հանրային ռադիո և հանդիպեց նորանշանակ գործադիր տնօրեն Մարկ Գրիգորյանի հետ: Հանդիպմանը մասնակցում էին նաև տնօրենի տեղակալ Լիլիթ Թումանյանը և Հանրային ռադիոյի հասարակական հաղոդումների բաժնի գլխավոր խմբագիր Ռուզան Առաքելյանը: Հանդիպումն անցկացվեց Հանրային ռադիոյի՝ հանդիպումների համար նախատեսված նորաստեղծ սրահում, որի առաջին հյուրը դարձավ Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Կարևորելով Հանրային ռադիոյի աշխատանքը Հայաստան-Սփյուռք գործակցության ընդլայնման և լուսաբանման գործում՝ Հրանուշ Հակոբյանն իր գոհունակությունը հայտնեց ռադիոյի ղեկավարությանը և մասնավորապես նշեց. «Հանրային ռադիոն լավագույնս իրականացնում է ՀՀ սփյուռքի նախարարությանն ու Հայաստան-Սփյուռք գործակցությանը նվիրված մի շարք ծրագրեր, այդ թվում՝ «Կամուրջ», «Հայկական գաղթօջախներ», «Սփյուռքի ձայնը», «Հայրենադարձություն», «Պատմական հայրենիք», «Գերդաստաններ» և «Հայկական հետք» հաղորդաշարերը: Այսօր համայն հայության համար առաջնահերթություն է դարձել մայրենիի պահպանումն ու տարածումը՝ իբրև ազգային միասնության կարևորագույն գործոն: Այդ առումով առաջնահերթություն է նաև արևմտահայերեն հաղորդաշարի հեռարձակումը Հանրային ռադիոյով»:
Հանրային ռադիոյի հասարակական հաղոդումների բաժնի գլխավոր խմբագիր Ռուզան Առաքելյանը նշեց, որ առաջիկայում նախատեսվում է «Կամուրջ» ծրագրի շրջանակներում կազմակերպել  առցանց ռադիոկամուրջներ տարբեր երկրներում ապրող հայ մտավորականների, քաղաքական գործիչների մասնակցությամբ:
Քննարկվեցին Հանրային ռադիոյի և Սփյուռքի հայական ռադիոների համագործակցության  հնարավորությունները, Հայրենքի-Սփյուռք գործակցության նոր հեռանկարները, այն առավել լայնորեն լուսաբանելու խնդիրները:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян посетила Общественное радио
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 22 июня посетила Общественное радио и встретилась с новоназначенным исполнительным директором Марком Григоряном. Во встрече участвовали также заместитель директора Лилит Туманян и главный редактор общественных передач Общественного радио Рузан Аракелян. Встреча прошла в новосозданном зале для встреч, первым гостем которого стала министр Диаспоры Грануш Акопян.
Отметив важность деятельности Общественного радио в деле расширения и освещения взаимодействия Армения-Диаспора, Грануш Акопян выразила свое удовлетворение руководству радио, в частности, отметив: «Общественное радио наилучшим образом реализует ряд программ, посвященных Министерству Диаспоры РА и взаимодействию Армения-Диаспора, в том числе цикл передач «Мост», «Армянские колонии», «Голос Диаспоры», «Репатриация», «�?сторическая Родина», «Гердастаннер» и «Армянский след». Сегодня для всего армянства приоритетом стало сохранение и распространение родного языка как важнейшего фактора национального единства. В этом плане приоритетом является также транслирование Общественным радио цикла передач на западноармянском языке».
Главный редактор общественных передач Общественного радио Рузан Аракелян отметила, что в перспективе планируется в рамках программы «Мост» организовать онлайн радиомосты с участием представителей армянской интеллигенции, политических деятелей, проживающих в разных странах.
Были обсуждены возможности сотрудничества Общественного радио и армянских радио Диаспоры, новые перспективы взаимодействия Родина-Диаспора, вопросы более широкого его освещения.