Հրանուշ Հակոբյանը Լիբանանում այցելել է Հայկական ավանդական սուրբծննդյան տոնավաճառ. լուսանկարներ
Դեկտեմբերի 10-13-ը աշխատանքային այցով Լիբանանում գտնվող ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը դեկտեմբերի 10-ին Լիբանանում ՀՀ դեսպան Սամվել Մկրտչյանի հետ այցելել է ՀԲԸՄ Դեմիրճյան կենտրոն՝ ՀԲԸՄ տիկնանց հանձնախմբի կողմից իրականացվող Հայկական ավանդական սուրբծննդյան ցուցահանդես-տոնավաճառ:
«Հայերն այսօր»-ի փոխանցմամբ՝ տոնավաճառում, որի բացումը կատարվել էր դեկտեմբերի 9-ին, ցուցադրված էին հայկական ավանդական ձեռարվեստի, կերպարվեստի նմուշներ, ուտեստներ, անուշեղեն, Ամանորի զարդարանք, կանացի զարդեր և տոնը խորհրդանշող այլ պարագաներ:

Hranush Hakobyan Visited the Armenian Traditional Christmas Fair in Lebanon
ROA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan, who was on a working visit to Lebanon on December 10-14, visited the AGBU Demirjian center on December 10, where the traditional Christmas Fair by AGBU Ladies Guild was in progress. The Minister was accompanied by the Ambassador of ROA to Lebanon Samvel Mkrtchyan.
According to “Hayern Aysor”, the fair, which opened on December 9, is exhibiting traditional handicraft, fine art, food, sweets, Christmas ornament, jewelry and other items that symbolize the holiday.