Վարչապետն ընդունել է լեգենդար մարզիկ Սերգեյ Բուբկային
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Ատլետիկայի ֆեդերացիաների միջազգային ասոցիացիայի փոխնախագահ, լեգենդար մարզիկ Սերգեյ Բուբկային: Կառավարության ղեկավարը ողջունել է ճանաչված մարզիկի այցը Հայաստան և հույս հայտնել, որ այն կնպաստի մեր երկրում ատլետիկայի և ընդհանրապես սպորտի զարգացմանն ու մասսայականացմանը երիտասարդների շրջանում: «Երիտասարդ տարիներին մենք հպարտանում և մեծ ոգևորություն էինք ապրում Ձեր հաջողություններով: Ուրախ ենք, որ Հայաստանի ատլետիկայի ֆեդերացիայի հետ հաստատել եք ջերմ կապեր և նախաձեռնել նոր ծրագրեր: Հայաստանի կառավարությունը շարունակելու է նոր միջոցներ ձեռնարկել՝ սպորտի մասսայականացմանը հասնելու նպատակով»,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը:
Սերգեյ Բուբկան շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին՝ սպորտի զարգացմանը մեծ աջակցություն ցուցաբերելու համար: «Ինձ համար մեծ պատիվ է արժանանալ նման ընդունելության: Հանդիպումներ ենք ունեցել նաև ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի հետ: Կարևոր է, որ այսօր սպորտի բնագավառը ղեկավարում են Յուրի Վարդանյանի և Ռոբերտ Էմմիյանի նման լեգենդար մարզիկները: Ուրախ ենք տեսնել, թե ինչպես է այսօր Հայաստանը վերականգնում իր սպորտային մեծ ավանդույթները»,- նշել է Սերգեյ Բուբկան:
Տեղեկացվել է, որ ատլետիկայի միջազգային ֆեդերացիայի աջակցությամբ առաջիկայում Երևանի «Հրազդան» մարզադաշտում տեղադրվելու է ատլետիկայի ժամանակակից վազքուղի, ինչը թույլ կտա անցկացնել միջազգային ամենաբարձր մակարդակի մրցումներ:
Սերգեյ Բուբկան շնորհակալություն է հայտնել նաև հոկտեմբերի 27-30-ը Բալկանյան երկրների ասոցիացիայի կազմում ընդգրկված ֆեդերացիաների մարզական արդյունքների տարեվերջյան ամփոփիչ միջոցառումը Երևանում բարձր մակարդակով անցկացնելու համար:

Премьер-министр принял легендарного спортсмена Сергея Бубку
Премьер-министр Тигран Саркисян принял вице-президента Международной федерации атлетики, легендарного спортсмена Сергея Бубку. Глава правительства приветствовал визит прославленного спортсмена в Армению и выразил надежду, что он поспособствует развитию и массовости атлетики и спорта вообще в нашей стране, среди молодежи. «В молодые годы мы гордились и воодушевлялись Вашими успехами. Рады, что с федерацией атлетики Армении у Вас сложились тесные связи и инициируете новые программы. Правительство Армении и впредь будет принимать новые меры с целью достижения массовости спорта», – сказал Тигран Саркисян.
Сергей Бубка выразил благодарность премьер-министру за оказание большого содействия развитию спорта. «Для меня большая честь удостоиться такого приема. У нас были встречи и с Президентом РА Сержем Саргсяном, министром РА по спорту и вопросам молодежи. Важно, что сегодня сферой спорта руководят такие легендарные спортсмены, как Юрий Варданян и Роберт Эммиян. Рады видеть, как сегодня Армения восстанавливает свои большие спортивные традиции», – отметил Сергей Бубка.
На встрече было озвучено, что при содействии Международной атлетической федерации в ближайшее время на Ереванском стадионе «Раздан» будет создана современная атлетическая беговая дорожка, что позволит проводить международные соревнования самого высокого уровня.
Сергей Бубка выразил также благодарность за возможность проведения на высоком уровне в Ереване 27-30 октября годовых итогов спортивных результатов федераций, входящих в состав Ассоциации Балканских стран.