Արիտունցիները մասնակցեցին ՀՀ պետական խորհրդանշանների օրվան նվիրված երթին. լուսանկարներ
Հուլիսի 5-ին արիտունցիները մասնակցեցին «Մենք» երիտասարդական շարժման ջանքերով կազմակերպված երթին։ Ոգեշունչ հայրենասիրական երգերի և եռագույն դրոշների ուղեկցությամբ՝ սփյուռքահայ պատանիները Ազատության հրապարակում միացան հարյուրավոր երիտասարդների քայլերթին։
«Հայերն այսօրի» փոխանցմամբ՝ հայկական երկու հանրապետությունների եռագույնները հայրենանվեր երիտասարդների ջանքերով Ազատության հրապարակից անցանԵրևանի կենտրոնական մի քանի փողոցներով, ինչն ուշագրավ շրջապտույտ կարելի է համարել, և դարձյալ վերադարձան Ազատության հրապարակ։
Ոգևորությունն աննախադեպ էր ոչ միայն երթի մասնակիցների, այլև՝ երևանցիների ու մայրաքաղաքի հյուրերի համար։

On July 5, participants of the “Ari Tun” Program participated in the march organized through the combined efforts of the members of the “Menk” (Us) Armenian youth movement. Singing inspiring Armenian patriotic songs and holding the Armenian tricolor flags, the young Diaspora Armenians joined hundreds of young Armenians at Freedom Square.
As reported Hayern Aysor, with the tricolor flags of the two Armenian republics, the pro-national youth moved from Freedom Square, passed through several major streets of Yerevan and returned to Freedom Square.
The motivation of not only the participants of the march, but also citizens of Yerevan and tourists was unprecedented.