Սերբիայի Ազգային ժողովի նախագահն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Պաշտոնական այցով Հայաստան այցելած Սերբիայի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Մայա Գոյկովիչի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ, այսօր՝ փետրվարի 8-ին, այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
ՀՀ ԱԺ-ից  հայտնում են, որ պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ են դրել 1915 թվականի Մեծ եղեռնի հուշահամալիրին, ծաղիկներ խոնարհել անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, խոնարհումով եւ լռությամբ հարգել սուրբ նահատակների հիշատակը:
Սերբ խորհրդարանականները եղել են նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Ցեղասպանության մասին պատմող նյութերին եւ լուսանկարներին:

Посещение мемориала в Цицернакаберде
8 февраля находящаяся в Армении с официальным визитом делегация, возглавляемая Председателем Национального Собрания Сербской Республики Майей Гойкович, в сопровождении вице-спикера НС Э.Шармазанова посетила мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде.
Члены делегации возложили венок к мемориалу безвинных жертв Геноцида армян 1915 года, цветы к Вечному огню, почтили молчанием память святых мучеников.
Сербские парламентарии побывали также в Музее-институте Геноцида армян, ознакомились с материалами и фотографиями о преступлении века. Председатель парламента Сербской Республики Майя Гойкович внесла запись в Книгу почетных гостей.