«Ռուսաստանի հայերի միությունը» հորդորել է Պետդումային՝ պաշտպանել Ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնող օրինագիծը
«Ռուսաստանի հայերի միությունը» պաշտպանում է Օսմանյան Թուրքիայում Հայոց ցեղասպանության ժխտման համար քրեական պատասխանատվություն սահմանող օրինագիծը եւ խնդրում Է Պետդումայի խոսնակին ու Դումայի չորս խմբակցությունների ղեկավարներին՝ աջակցել փաստաթղթի ընդունմանը: Այս մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՌԻԱ Նովոստիին:
Անցած շաբաթ «Արդար Ռուսաստան» կուսակցության առաջնորդներ Սերգեյ Միրոնովը եւ Նիկոլայ Լեւիչեւը Պետդումա օրինագիծ են մտցրել 1915-1922 թվականներին Օսմանյան Թուրքիայում հայերի ցեղասպանության չճանաչման համար պատասխանատվություն սահմանելու մասին: «Ռուսաստանի հայերի միությունը» լիովին պաշտպանում Է այդ օրինագծի ընդունումը, այն անհրաժեշտ Է համարում ՌԴի անվտանգության ամրապնդման շահերի տեսանկյունից եւ կոչ Է անում ձեզ պաշտպանել այդ հույժ կարեւոր օրենսդրական նախաձեռնությունը», -ասված Է «Ռուսաստանի հայերի միության» նախագահ Արա Աբրահամանի ուղերձում:

“Союз армян РФ” высказал мнение по закону об отрицании геноцида армян
“Союз армян России” поддерживает законопроект об уголовной ответственности за отрицание геноцида армянского народа в Османской Турции и просит спикера Госдумы и лидеров четырех думских фракций поддержать принятие документа, сообщает Арменпресс со ссылкой на Р�?А Новости.
На прошлой неделе лидеры “Справедливой России” Сергей Миронов и Николай Левичев внесли в Госдуму законопроект об ответственности за непризнание геноцида армян Турцией в Западной Армении и в Османской Турции в период 1915 — 1922 годов.
“Союз армян России” всецело поддерживает принятие данного законопроекта, считает его необходимым в интересах укрепления безопасности РФ и призывает вас… поддержать столь важную законодательную инициативу”, — говорится в обращении президента “Союза армян России” Ары Абрамяна. Документ есть в распоряжении Р�?А Новости.