Տեղի կունենա «Արի տուն» ծրագրի 2015թ. վերջին՝ 8-րդ փուլի փակումը
Օգոստոսի 28-ին, ժամը 18.00-ին Ծաղկաձորի «Արի տուն» ճամբարում տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Արի տուն» ծրագրի 2015թ. վերջին՝ 8-րդ փուլի փակման հանդիսավոր արարողությունը, որին կմասնակցի ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
Արիտունցիները հանդես կգան համերգային ծրագրով, որը պատրաստել են ճամբարային օրերի ընթացքում: Ծրագրի մասնակիցներին կողջունի մեներգչուհի Անահիտ Սահակյանը:
Նշենք, որ ծրագրի ութերորդ փուլին մասնակցելու համար Հայաստան էր ժամանել շուրջ 65 երիտասարդ աշխարհի 12 երկրից՝ ՌԴ-ից, Ուկրաինայից, Բելառուսից, Ֆրանսիայից, Լեհաստանից, Մեծ Բրիտանիայից, Բուլղարիայից, Էստոնիայից, Ռումինիայից, ԱՄՆ-ից, Սիրիայից, Լիբանանից:
Լրագրողներին տեղափոխող ավտոբուսը կշարժվի օգոստոսի 28-ին, ժ.16:45-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության շենքի առջևից (հասցեն՝ Վ.Սարգսյան 26/1, «Էրեբունի պլազա» բ/կ):

Состоится закрытие завершающего, 8 этапа программы «Ари тун» 2015 года
В Цахкадзорском лагере «Ари тун» 28 августа в 18:00 состоится торжественная церемония закрытия завершающего, 8 этапа программы Министерства Диаспоры РА «Ари тун» 2015 года, в которой примет участие министр Грануш Акопян.
Аритунцы выступят с концертной программой, подготовленной за дни пребывания в лагере. Участников программы приветствует солистка Анаит Саакян.
Отметим, что для участия в программе в Армению прибыли около 65 молоды людей из 12 стран мира – РФ, Украины, Беларуси, Франции, Польши, Великобритании, Болгарии, Эстонии, Румынии, США, Сирии, Ливана.