Ավարտվեց «Արի տուն» ծրագրի 4-րդ փուլը
Հուլիսի 24-ին Ծաղկաձորի  «Արի տուն»  ճամբարում տեղի ունեցավ ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Արի տուն» ծրագրի 4-րդ փուլի փակման հանդիսավոր արարողությունը, որին մասնակցեցին  ՀՀ  սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը, նախարարության աշխատաակիցներ, հյուրեր:
Ողջունելով  «Արի տուն» ծրագրի մասնակիցներին՝ նախարարը մասնավորապես նշեց. «Ուզում եմ հավատալ, որ այս 14  օրը ձեզ համար անմոռաց դարձավ: Դուք տեսաք Հայաստանը, սիրեցիք այն: Սիրեցիք  ձեր ընկերներին, և ձեր ընկերությունը երկար կշարունակվի: Ուզում եմ հավատալ, որ զորացրիք ձեր հայերենը, և արդեն խոսում եք հայերեն: Եթե մոռանանք հայերենը, կկորցնենք մեր ինքնությունը»:
Նախարարը հորդորեց հավատարիմ մնալ ազգային արժեքներին, պահպանել մայրենին, բնակության երկրում լինել արժանապատիվ քաղաքացի և բարձր պահել հայի պատիվը. «Մենք ձեզ ասում ենք ցտեսություն, այսինքն՝ հրաժեշտ ենք տալիս՝նորից ձեզ տեսնելու ցանկությամբ: մենք ձեզ սիրում ենք, սպասում ենք»:
Ծրագրի մասնակիցներին ողջունեցին մեներգչուհի Անահիտ Սահակյանը և Երևանի Սպենդիարյանի անվան դպրոցի սան Արփի Սինանյանը:
Նշենք, որ ծրագրի չորրորդ փուլին մասնակցում է 153 երիտասարդ՝ աշխարհի 10 երկրից. ՌԴ-ից, ԱՄՆ-ից, Սիրիայից, Վրաստանից, Ուզբեկստանից, Հորդանանից, Ուկրաինայից, Իրաքից, Նիդեռլանդներից, Իսպանիայից:

Завершился 4 этап программы «Ари тун»
В Цахкадзорском лагере «Ари тун» 24 иля состоялась торжественная церемония закрытия 4 этапа программы «Ари тун»Министерства Диаспоры РА , в которой приняа участие министр Диаспоры РА Грануш Акопян, сотрудники Министерства, гости.
Приветствовав участников программы «Ари тун», министр в частности сказала: «Хочу верить, что эти 14 дней станут для вас незабываемыми. Вы увидели Армению, полюбили ее. Полюбили ваших друзей, и ваша дружба продлится долго. Хочу верить, что вы пополнили ваши знания армянского языка, и уже говорите по-армянски. Если забудете армянский, утеряете нашу идентичность».
Министр призвала хранить верность национальным ценностям, беречь родной язык, быть достойными гражданами стран проживания и высоко держать честь армянина. «Мы говорим вам до свидания, то есть прощаемся с пожеланием вновь увидеться с вами. Мы любим вас и ждем».
Аритунцы выступили с концертной программой, подготовленной за дни пребывания в лагере.
Участников программы приветствовали солистка Анаит Саакян и воспитанница Ереванской школы им. Спендиаряна Арпи Синанян.
Отметим, что в 4 этапе программы участвовали 153 молодых человека из 10 стран мира – РФ, США, Сирии, Грузии, Узбекистана, �?ордании, Украины, �?рака, Нидерландов, �?спании.