Կավարտվի «Արի տուն» ծրագրի 4-րդ փուլը
Հուլիսի 24-ին, ժամը 18:30-ին Ծաղկաձորի «Արի տուն» ճամբարում տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Արի տուն» ծրագրի 4-րդ փուլի փակման հանդիսավոր արարողությունը, որին կմասնակցi սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը: Արիտունցիները հանդես կգան համերգային ծրագրով, որը պատրաստել են ճամբարային օրերի ընթացքում: Նշենք, որ ծրագրի չորրորդ փուլին մասնակցում է 153 երիտասարդ՝ աշխարհի 10 երկրից. ՌԴ-ից, ԱՄՆ-ից, Սիրիայից, Վրաստանից, Ուզբեկստանից, Հորդանանից, Ուկրաինայից, Իրաքից, Նիդեռլանդներից, Իսպանիայից:
Լրագրողներին տեղափոխող ավտոբուսը կշարժվի հուլիսի 24-ին, ժ.17.00-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության շենքի առջևից (հասցեն՝ Վ.Սարգսյան 26/1, «Էրեբունի պլազա» բ/կ):

Завершится 4-й этап программы «Ари тун»
В лагере «Ари тун» Цахкадзора 24 июля в 18:30 состоится торжественная церемония закрытия 4-го этапа программы «Ари тун» Министерства Диаспоры РА, в которой примет участие министр Грануш Акопян.
Аритунцы выступят с концертной программой, подготовленной за дни пребывания в лагере.
Отметим, что в четвертом этапе программы участвуют 153 молодых человека из 10 стран – РФ, США, Сирии, Грузии, Узбекистана, �?ордании, Украины, �?рака, Нидерландов, �?спании.
Автобус для журналистов отправится 24 июля в 17:00 от здания Министерства Диаспоры РА (адрес: В.Саркисяна, 26/1, б /ц «Эребуни плаза»).