Աշխարհահռչակ երգչուհի Արաքս Մանսուրյանը՝ ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում
ՀՀ սփյուռքի նախարարն ընդունեց աշխարհահռչակ երգչուհի, Ավստրալիայում բնակվող Արաքս Մանսուրյանին և նրա դստերը՝ ՀՀ վաստակավոր արտիստ Շուշան Պետրոսյանին:
Նախարար Հրանուշ Հակոբյանը շնորհակալություն հայտնեց Արաքս Մանսուրյանին արտերկրում հայ երգի պահպանման և տարածման գործում ներդրած ջանքերի համար, ինչը մեծապես նպաստում է հայապահպանությանը և արտերկրում հայության ազգային արժանապատվության բարձրացմանը:
Զրույցի ընթացքում Արաքս Մանսուրյանը պատմեց Ավստրալիայում իր ստեղծագործական գործունեության և առաջիկա ծրագրերի մասին:
Քննարկվեցին մայիսի 4-ին Երևանի Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը տեղի ունենալիք համերգին վերաբերող հարցեր:

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received world famous Australia-based singer Arax Mansourian and her daughter, Merited Artist of the Republic of Armenia Shushan Petrosyan.
Minister Hranush Hakobyan expressed gratitude to Arax Mansourian for her efforts to preserve and disseminate Armenian songs abroad, which highly contributes to the preservation of the Armenian identity and helps make Diaspora Armenians have a higher sense of their national dignity.
During the meeting, Arax Mansourian talked about her career in Australia and her future plans.
The sides discussed issues related to the concert to be held at Komitas Chamber Music Hall in Yerevan on May 4.