ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը կշարունակի իր քաղաքականությունը՝ Հայաստանը հզորացնելու ուղղությամբ
Այս օրերին մեկ անգամ ևս համոզվեցինք, թե որքան հզոր է ազգը, երբ այն միասնական է, համախմբված, մեկտեղված: Ակնառու էր նաև Հայոց պետության և սփյուռքի միասնությունը: Բոլորիս միավորել էր ընդհանուր ցավը, վիշտը, հիշողությունը, նաև ապրելու, զորանալու, շատանալու, երկիրը զարգացնելու, ավելի ուժեղ ու մրցակցային դարձնելու հզոր կամքն ու հաստատակամությունը: Ազգով պետք է հզորացնենք, ուժեղացնենք Հայաստանը, և այդ նպատակին հասնելու համար անհրաժեշտ է փնտրել և գտնել տարբեր ձևեր, հանդես բերել նախաձեռնություններ:
Կասկած չկա, որ Հայաստանի բանկային համակարգի ուժեղացումը կնպաստի տնտեսության զարգացմանը, ներդրումների խրախուսմանը, աշխատատեղերի ստեղծմանը: Եթե հազարավոր հայեր բացեն իրենց բանկային հաշիվները Հայաստանում, իրենք չեն տուժելու, սակայն կօգնեն մեր տնտեսության առաջընթացին:
Կամ՝ տուրիզմի զարգացումը նույնպես կօգնի աշխուժացնել տնտեսությունը: Այս հարցում ևս մեր հայրենակիցների ակտիվությունը կավելացնի զբոսաշրջիկների թիվը, կզարգանան ենթակառուցվածքները, կավելանան աշխատատեղերը: Նման առաջարկներ Սփյուռքին միշտ արել և կշարունակի անել ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը՝ անկախ նրանից, դա ինչ-որ մեկին դուր է գալիս, թե ոչ: Մենք նախանձախնդիր ենք երկրի ուժեղացմանը և զարգացմանը, և յուրաքանչյուր մեկը իր նպաստը պետք է բերի և իր քարը դնի հայրենիքի շենացման սուրբ գործին:

Министерство Диаспоры РА продолжит свою политику по повышению мощи Армении
В эти дни мы вновь убедились, насколько могуча нация, когда она едина, сплочена. Очевидно было также единство Армянского государства и Диаспоры. Всех нас объединила общая боль, горе, память, а также мощная воля в жизни, усилению, приумножению, развитию страны, превращению ее в более могучую и конкурентную. Всей нацией мы должны укреплять Армению, делать ее более могучей, и для достижения этой цели необходимо искать и находить новые методы, проявлять инициативу.
Нет сомнения, что усиление банковской системы Армении поспособствует развитию экономики, поощрению инвестиций, созданию рабочих мест. Если тысячи армян откроют свои банковские счета в Армении, они не пострадают, но помогут прогрессу нашей экономики.
�?ли развитие туризма – также поможет оживить экономику. В этом вопросе активность наших соотечественников также увеличит число туристов, разовьет инфраструктуру, будет больше рабочих мест. Такие предложения Диаспоре делало и впредь будет делать Министерство Диаспоры РА, независимо от того, нравится это кому-либо, или нет. Мы ревностны в вопросе усиления и развития страны, и каждый должен внести свой вклад, уложить свой камень в священное дело процветания родины.