ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Եգիպտոսում, Իսրայելում և Եթովպիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Մելքոնյանին
Հուլիսի 22-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետությունում, Իսրայելի Պետությունում և Եթովպիայի Դաշնային Ժողովրդավարական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Արմեն Մելքոնյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Եգիպտոսի, Իսրայել և Եթովպիայի հայկական համայնքներին վերաբերող հարցեր: Նախարար Հրանուշ Հակոբյանը ներկայացրեց հայապահպանությանն ուղղված՝ ՀՀ սփյուռքի նախարարության ծրագրերը և կարևորեց հիշյալ երկրների հայ համայնքների մասնակցությունն այդ ծրագրերին: Քննարկվեցին նաև Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ հայկական համայնքների կողմից կազմակերպվող միջոցառումների ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Հանդիպման ավարտին նախարար Հրանուշ Հակոբյանը դեսպանին ներկայացրեց սիրիահայերի համար նախատեսված «Նոր Հալեպ» թաղամասի բնակարանաշինության ծրագիրը:

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan receives RA Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Egypt, Israel and Ethiopia Armen Melkonyan
On July 22, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Arab Republic of Egypt, the State of Israel and the Federal Democratic Republic of Ethiopia, H. E. Mr. Armen Melkonyan.
During the meeting, the sides discussed issues concerning the Armenian communities of Egypt, Israel and Ethiopia. Minister Hranush Hakobyan presented the programs of the RA Ministry of Diaspora aimed at preserving the Armenian identity and attached importance to the participation of the Armenian communities of the mentioned countries in those programs. The sides also discussed issues related to the events being organized by the Armenian communities ahead of the Centennial of the Armenian Genocide.
In the end, Minister Hranush Hakobyan presented the “New Aleppo” housing project for Syrian-Armenians.