ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Եգիպտոսում, Իսրայելում և Եթովպիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Մելքոնյանին
Հուլիսի 22-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետությունում, Իսրայելի Պետությունում և Եթովպիայի Դաշնային Ժողովրդավարական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Արմեն Մելքոնյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Եգիպտոսի, Իսրայել և Եթովպիայի հայկական համայնքներին վերաբերող հարցեր: Նախարար Հրանուշ Հակոբյանը ներկայացրեց հայապահպանությանն ուղղված՝ ՀՀ սփյուռքի նախարարության ծրագրերը և կարևորեց հիշյալ երկրների հայ համայնքների մասնակցությունն այդ ծրագրերին: Քննարկվեցին նաև Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ հայկական համայնքների կողմից կազմակերպվող միջոցառումների ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Հանդիպման ավարտին նախարար Հրանուշ Հակոբյանը դեսպանին ներկայացրեց սիրիահայերի համար նախատեսված «Նոր Հալեպ» թաղամասի բնակարանաշինության ծրագիրը:

Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла Чрезвычайного и Полномочного посла РА в Египте, �?зраиле и Эфиопии Армена Мелконяна
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 22 июля приняла Чрезвычайного и Полномочного посла РА в Арабской Республике Египет, Государстве �?зраиль и Федеративной Демократической Республике Эфиопии Армена Мелконяна.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся армянских общин Египта, �?зраиля и Эфиопии. Министр Грануш Акопян представила программы Министерства Диаспоры РА, направленные на сохранение армянства, отметив важность участия армянских общин указанных государств в этих программах. Были обсуждены также вопросы, касающиеся хода мероприятий, организуемых в армянских общинах в канун 100-летия Геноцида армян.
В завершение встречи министр Грануш Акопян представила послу программу жилищного строительства квартала «Новый Алеппо», предусмотренного для сирий