Գոնսալո Էրնանդես Գուարչը ապրիլին ԱՄՆ-ում կհրատարակի Ցեղասպանության մասին պատմող «Հայկական կտակ» գիրքը
Իսպանացի Գոնսալո Էրնանդես Գուարչը պատրաստվում է ԱՄՆ-ում հրապարակել «Հայկական կտակ» գիրքը: Նույն գիրքը, վերջերս հրապարկվել է Փարիզում` Thaddée հրատարակչության կողմից: Այս մասին ըստ «Հայերն այսօր»-ի՝ հայտնում է elalmeria.es կայքը:
Գոնսալո Գուարչի «Սպիտակ լեռը» գիրքը, որը խմբագրվել է Երևանի պետական համալսարանի կողմից, ևս հրատարակվելու ապրիլին: Մայիսի մեկին Էրնանդես Գուարչը կմասնակցի ֆրանսերենով հրատարակված գրքի շնորհանդեսին Ժնևում:
«Հայկական կտակ» պատմավեպը, որը պատմում է 1915-ի Ցեղասպանության շարժառիթների և իրադարձությունների ականատեսների վերապրումների մասին, Իսպանիայում հրատարակվել է 2006-ին: Գիրքը մինչ օրս հրատարկվել է նաև ռուսերենով:
Այս վեպը կազմում է Հայոց ցեղասպանության մասին եռապատման մի մասը: Գոնսալո Գուարչը հեղինակել է նաև «Հայկական ծառ» և «Սպիտակ լեռ» գրքերը:

Gonzalo Hernández Guarch to release Armenian Genocide book “Armenian Will” in the U.S.
Spanish writer Gonzalo Hernández Guarch will be releasing his book “Armenian Will” in the USA. The book was recently released by Thaddée Publishing House in Paris, elalmeria.es reports, according to Hayern Aysor.
Gonzalo Guarch’s book “White Mountain”, which was edited by Yerevan State University, will also be released in April. On May 1, Hernandez Guarch will participate in the presentation of the French version of the book in Geneva.
The novel “Armenian Will”, which is about the motives behind the Armenian Genocide of 1915 and the experiences of the eyewitnesses, was released in Spain in 2006 and has also been translated into Russian.