«Ոսկե դարպասներ» կամրջին Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ քայլերթ է տեղի ունեցել
Փետրվարի 28-ին Սան Ֆրանցիսկոյի «Ոսկե դարպասներ» կամրջին տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցը հիշատակող երթ: Քայլերթին մասնակցել է մոտ 1000 մարդ:
Այն կազմակերպել էին տեղի հայ համայնքի ղեկավարները և կրոնական առաջնորդները, հաղորդում է The Examiner պարբերականը: «Քայլերթը նվիրված էր ոչ միայն Հայոց ցեղասպանության, այլև բոլոր ցեղասպանությունների զոհերի հիշատակին», – ասել է երթի մասնակցիներից մեկը՝ Սան Ֆրանցիսկոյի հայ համայնքի ակտիվիստ Ալեքս Բասթյանը:
«Մարդկության վերքերը կարող են բուժվել միայն այն դեպքում, եթե այդ ցեղասպանությունների փաստը ճանաչվի և ընդունվի», – նշել է նա: Հյուսիսային Կալիֆոռնիայի Bay Area շրջանում, ուր գտնվում է Սան Ֆրանցիսկոն, բնակվում է մոտավորապես 30.000-հոգանոց հայկական համայնք:

По мосту «Золотые ворота» состоялось шествие, посвященное 100-летию Геноцида армян
По мосту «Золотые ворота» в Сан Франциско 28 февраля состоялось шествие, посвященное 100-летию Геноцида армян. В нем приняли участие около 1000 человек.
Оно было организовано руководителями местной армянской общины и религиозными лидерами, сообщает издание The Examiner. «Шествие было посвящено памяти жертв не только Геноцида армян, но и всех геноцидов», – сказал один из участников шествий, активист армянской общины Сан Франциско Алекс Бастян.
«Раны человечества могут быть залечены только в том случае, если факт этих геноцидов будет признан и принят», – отметил он.
В районе Bay Area Северной Калифорнии, где находится город Сан Франциско, проживает почти 30-тысячная армянская община.