ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Հունաստանի Հանրապետություն և Կիպրոսի Հանրապետություն
Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը դեկտեմբերի 18-22-ը Հունաստանի Հանրապետությունում և Կիպրոսի Հանրապետությունում հանդիպումներ է ունենալու համայնքային կառույցների ներկայացուցիչների հետ, այցելելու է կրթօջախներ և եկեղեցիներ:
Այցի շրջանակներում նախատեսված է նաև նախարարի  հանդիպումը Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումները համակարգող տարածաշրջանային հանձնաժողովի անդամների հետ:
Դեկտեմբերի 19-ին  Հրանուշ Հակոբյանը Նոր Զմյուռնիայի «Լեոնտիո» (Հունաստան) վարժարանի ամֆիթատրոնում կմասնակցի Հայաստանի երգի պետական թատրոնի «Կոմիտաս. եկել եմ» երաժշտական ներկայացմանը, որը տեղի է ունենալու ՀՀ սփյուռքի նախարարության հովանավորությամբ, Հունաստանում ՀՀ դեսպանատան, Համազգային հայ կրթական և մշակութային միության շրջանային վարչության և ՀԲԸՄ-ի Երիտասարդ արհեստավարժների համագործակցությամբ:

RA Minister of Diaspora leaves for Greece and Cyprus on working visit
From December 18 to 22, Minister of Diaspora Hranush Hakobyan will have meetings with members of community organizations and will visit Armenian schools and churches in Greece and Cyprus.
During the visit, the minister is also scheduled to meet with members of the Greece Regional Committee Coordinating the Events Dedicated to the 100th Anniversary of the Armenian Genocide.
On December 19, Hranush Hakobyan will attend the “Komitas: I Have Come” musical play, which will be presented by the State Theater of Song of Armenia at the amphitheater of Leontio (Greece) School of New Zmurniya. The presentation will be held under the patronage of the RA Ministry of Diaspora, as well as through the combined efforts of the RA Embassy in Greece, Hamazkayin Armenian Educational and Cultural Society Regional Committee and the AGBU Young Professionals.