Որոշման նախագիծ՝ սիրիահայերի համար «ժամանակավոր ներմուծում» մաքսային ռեժիմի ժամկետների երկարաձգման վերաբերյալ
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը  ՀՀ Կառավարություն է ներկայացրել որոշման նախագիծ՝ համաձայն որի կթույլատրվի Սիրիայի Արաբական Հանրապետությունից 2012թ. հուլիսի 1-ից հետո «ժամանակավոր ներմուծում» մաքսային ռեժիմով ՀՀ ներմուծված ավտոմեքենաների համար կիրառված «ժամանակավոր ներմուծում» մաքսային ռեժիմի ժամկետները երկարաձգել մինչև 2015թ. դեկտեմբերի 31-ը:
Նախագծի ընդունմամբ սիրիահայերը կկարողանան Հայաստան ներմուծել ԱՏԳԱԱ 8702 և 8703 ծածկագրերին դասվող ապրանքներ մինչև 2015թ. դեկտեմբերի 31-ը:

Draft decision to extend deadline for Syrian-Armenians under the “temporary import” customs regime
RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan has submitted to the Government of the Republic of Armenia a draft decision on allowing the deadlines under the “temporary import” customs regime applied for cars imported to the Republic of Armenia under the “temporary import” customs regime from the Syrian Arab Republic following 1 July 2012 to be extended to 31 December 2015.
If approved, Syrian-Armenians will be able to import products falling within the ATGAA 8702 and 8703 codes to Armenia until December 31, 2015.