ՀՀ սփյուռքի նախարարն ընդունեց Ղամիշլիի հայերին
Օգոստոսի 29-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Սիրիայի Ղամիշլի շրջանի  հայ համայնքի ներկայացուցիչներ՝ բժիշկներ Զարեհ Սիմոնյանին, Սերոբ Բակո Ազիզին, Հայկանուշ Սիմոնյանին, ինչպես նաև Վարդգես Գեոնճյանին և Երվանդ Խաչատրյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին Սիրիայում հայերի, մասնավորապես Ղամիշլիի հայության խնդիրների, Հայաստան տեղափոխված Ղամիշլիի հայերին Հայրենիքում հաստատվելու համար անհրաժեշտ անելիքների, «Նոր Հալեպ» ծրագրի  իրականացման հետ կապված հարցեր:
Խոսվեց նաև «Հայրենիք-Սփյուռք» 5-րդ համաժողովին մասնակցության, նախատեսվող միջոցառումների, սիրիահայերին աջակցելու ուղղությամբ հետագա անելիքների ու համատեղ ծրագրերի մասին:

RA Minister of Diaspora receives Armenians of Qamishli
On August 29, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received representatives of the Armenian community of the Syrian district of Qamishli, including doctors Zareh Simonian, Serop Bako Aziz, Haiganoush Simonian, as well as Vardkes Geondjian and Yervand Khachatrian.
During the meeting, the sides discussed issues related to the Armenians in Syria, particularly the problems facing Armenians in Kamishli, the necessary steps for helping the Armenians of Kamishli settle in the Homeland and the implementation of the New Aleppo housing project.
The sides also discussed the Qamishli-Armenians’ participation in the 5th Armenia-Diaspora Conference, upcoming events, as well as future actions and joint programs aimed at supporting the Syrian-Armenians.