Տեղի կունենա «Արի տուն» 2014թ ծրագրի երրորդ փուլի բացման արարողությունը
Հուլիսի 7-ին՝ ժամը 11.00-ին տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության՝ Սփյուռքի երիտասարդների հայրենաճանաչության «Արի տուն» 2014թ. ծրագրի երրորդ փուլի բացման հանդիսավոր արարողությունը (Հասցե՝ «Էրեբունի պլազա» բիզնես կենտրոն, 9-րդ հարկ, «Էրեբունի» սրահ):
«Արի տուն» 2014թ ծրագրի երրորդ փուլին մասնակցելու համար Հայրենիք են ժամանել 170 պատանի և երիտասարդ ԱՄՆ-ից, ՌԴ-ից, Լեհաստանից, Բելգիայից, Շվեդիայից, Գերմանիայից, Իսպանիայից, Իսրայելից, Ուկրաինայից, Վրաստանից:
Ծրագրի մասնակիցները 9 օրվա ընթացքում կծանոթանան Հայաստանի պատմական և արդի տեսարժան վայրերին, կունենան բազմաբնույթ հանդիպումներ պետական, հասարակական և մշակութային գործիչների հետ, հայրենագիտության դասեր կառնեն Հայրենիքում, կսովորեն ազգային պարեր և երգեր: Ծրագրի վերջում ճամբարային 5 օրերը մասնակիցները կանցկացնեն Ծաղկաձորում:

Состоится церемония открытия 3-го этапа программы «Ари тун-2014»
Седьмого июля в 11:00 состоится церемония торжественного открытия третьего этапа программы ознакомления молодежи Диаспоры с Родиной «Ари тун-2014» Министерства Диаспоры РА (адрес: бизнес-центр «Эребуни плаза», 9-й этаж, зал «Эребуни»).
Для участия в третьем этапе программы «Ари тун-2014» на Родину прибыли 170 юношей и молодых людей из США, РФ, Польши, Бельгии, Швеции, Германии, �?спании, �?зриля, Украины, Грузии.
Участники программы в течение 9 дней ознакомятся с историческими и современными достопримечательностями Армении, будут иметь разнообразные встречи с государственными, общественными и культурными деятелями, получат уроки страноведения на Родине, выучат народные песни и танцы. В заключение программы пять лагерных дней участники проведут в Цахкадзоре.