Սիրիահայ երեխայի բուժումը կշարունակվի Հայաստանում
Մայիսի 30-ի երեկոյան Բեյրութ-Երևան չվերթով Երևան ժամանեցին մի խումբ սիրիահայեր: Այդ խմբում էր նաև Րաֆֆի Մարաշլյանի ընտանիքը, ում 12-ամյա որդին` Նարեկը, մոտ 1,5 ամիս առաջ վիրավորվել էր Հալեպում, հայկական դպրոցի մոտակայքում պայթած ռումբից:
Մի քանի վիրահատություն տարած Նարեկին «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորեցին բարեկամները, ՀՀ սփյուռքի նախարարության և Հայ Կաթողիկէ եկեղեցու ներկայացուցիչները: Մարաշլյանի ընտանիքին սիրով ընդունեցին Հայ կաթողիկե եկեղեցու Հայաստանի թեմի Երևանում գտնվող հյուրատանը:
Հիշեցնենք, որ Սիրիայում ՀՀ դեսպանատունը նախօրոք Սփյուռքի նախարարության միջոցով ճշտել էր Հայաստանում երկու ոտքից վիրավորված Նարեկի բուժվելու հնարավորությունը: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից տեղեկացրին, որ Նարեկին մայիսի 31-ի առավոտյան կտեղափոխեն Սուրբ Մարիամ Աստվածածին հիվանդանոց, որտեղ շարունակվելու է նրա բուժումը:

Лечение ребенка сирийских армян продолжится в Армении
Рейсом Бейрут-Ереван вечером 30 мая в Ереван прибыла группа сирийских армян. В ее составе была и семья Раффи Марашляна, 12-летний сын которого Нарек около полутора месяцев назад был ранен в Алеппо, при взрыве бомбы  вт окрестностях армянской школы.
Перенесшего несколько операций Нарека в аэропорту «Звартноц» встречали родственники, представители Министерства Диаспоры РА и Армянской Католической церкви. Семью Марашлянов заботливо приняли в находящемся в Ереване гостевом доме Армянской епархии Армянской Католической церкви.
Напомним, что посольство РА в Сирии заранее посредством Министерства Диаспоры выяснило возможность лечения в Армении Нарека, раненого в обе ноги. �?з Министерства здравоохранения РА сообщили, что Нарек утром 31 мая будет перевезен в больницу Святой Марии Богородицы, где будет продолжено его лечение.