Հայաստանը պատրաստ է շարունակել մարդասիրական առաքելությունը՝ ուղղված Սիրիայի հայ համայնքի կարիքների բավարարմանը
Սեպտեմբերի 26-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը Նյու Յորքում հանդիպեց Սիրիայի հարցով ՄԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ բանագնաց Ստաֆֆան Դե Միստուրային:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից, զրուցակիցներն հանգամանալից անդրադարձան Սիրիայում տեղի ունեցող զարգացումներին, մտքեր փոխանակեցին երկրում տիրող հումանիտար իրավիճակի և դրա բարելավմանն ուղղված հնարավոր քայլերի շուրջ:
Նախարար Մնացականյանը նշեց, որ Հայաստանը բազմիցս է արտահայտել իր լուրջ մտահոգությունը Սիրիայում ճգնաժամի և դրա հետևանքով Սիրիայի մեր հայրենակիցների անվտանգության կապակցությամբ: Նա շեշտեց, որ Հայաստանը պատրաստ է շարունակել և ընդարձակել մարդասիրական առաքելությունը՝ ուղղված Սիրիայի հայ համայնքի հրատապ կարիքների բավարարմանը։

Армения готова продолжить и расширить свою гуманитарную миссию, направленную на удовлетворение срочных нужд армянской общины в Сирии
В Нью-Йорке 26 сентября состоялась встреча министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна и специального представителя Генсека ООН по вопросам Сирии Стаффана де Мистура.
Об этом “Hayern Aysor” сообщили из управлении по информации и связям с общественностью М�?Д Армении.Собеседники детально обсудили развития в Сирии, обменялись мыслями о гуманитарном положении в стране и возможных шагах по его улучшению.
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян отметил, что Армения многократно выражала озабоченность в связи с сирийским кризисом и безопасностью наших соотечественников в этой связи. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян подчеркнул, что Армения готова продолжить и расширить свою гуманитарную миссию, направленную на удовлетворение срочных нужд армянской общины в Сирии.