Տեղի կունենա «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի բացման արարողությունը
Օգոստոսի 10-ին, ժամը՝ 11:30-ին, Հայ-ռուսական համալսարանում տեղի կունենա սփյուռքի նախարարության «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի բացման միջոցառումը (հասցե՝ Հովսեփ Էմինի փողոց 123):
Ողջույնի խոսքով հանդես կգան Սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանը և Հայ-ռուսական համալսարանի էկոնոմիկայի և բիզնեսի ինստիտուտի տնօրեն Էդվարդ Սանդոյանը:
Ծրագրի մասնակիցներին երաժշտական կատարումներով կողջունեն երգիչներ Հայկ Ստվերը, Հայկ Եսայանը և Վլադիմիր Ահարոնյանը:
Այնուհետև ծրագրի 440 մասնակիցները կբաժանվեն հոսքերի ու խմբերի և ըստ ուղղությունների՝ կմեկնեն Հայաստանի պատմության, Երևանի պատմության և «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց թանգարաններ:

Состоится церемония открытия программы “Шаг к дому”
10-го августа в 11:30 в Доме культуры РАУ состоится церемония открытия программы министерства диаспоры РА  “Шаг к дому” (адрес: ул. Овсепа Эмина 123).
С приветственным словом выступят министр диаспоры Мхитар Айрапетян и директор �?нститута экономики и бизнеса Российско-Армянского университета Эдвард Сандоян.
Певцы Айк Ствер, Айк Есаян и Владимир Ааронян поприветствуют участников программы музыкальными исполнениями.
Затем 440 участника программы будут распределены по потокам и группам согласно направлениям и отправятся в исторические музеи-заповедники Армении и Еревана и историко-археологический музей-заповедник «Эребуни».