«Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամի և Սփյուռքի նախարարության միջև ստորագրվեց հուշագիր
Սփյուռքի նախարարությունում հուլիսի 23-ին «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամի և Սփյուռքի նախարարության միջև ստորագրվեց հուշագիր:
Հուշագրի նպատակն է համատեղել ջանքերը Հայաստանի և Սփյուռքի միջև կրթական ոլորտում համագործակցության խթանման ուղղությամբ, կազմակերպել և իրականացնել միջոցառումներ, որոնք կնպաստեն Սփյուռքի ներուժի արդյունավետ ընդգրկմանը ՀՀ տարբեր կրթական ծրագրերի համատեղ իրականացման աշխատանքներում:
Սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանը շնորհակալություն հայտնեց համագործակցության համար և նշեց. «Իսկապես մեծ հաճույքով ենք ձեզ հետ աշխատում, հուսով եմ՝ սա կդառնա լավ նախադեպ նաև ապագայում իրականացվելիք ծրագրերի շուրջ նորից միասին աշխատելու համար»:
«Դասավանդի՛ր, Հայաստան» հիմնադրամի հիմնադիր տնօրեն Լարիսա Հովհաննիսյանը նշեց, որ իրենք էլ են ուրախ այս համագործակցության առթիվ ու պատրաստ են միանգամից գործի անցնել:
Հիշեցնենք, որ հիմնադրամը մշակել է «Քայլ դեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագրի կրթական մասը:
«Քայլ դեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագիրը, նախատեսված է 13-21 տարեկան սփյուռքահայ պատանիների և երիտասարդների համար: Ծրագիրը կմեկնարկի օգոստոսի 10-ին և կտևի մինչև օգոստոսի 24-ը:

Подписан меморендум между образовательным фондом «Teach for Armenia» и Министерством Диаспоры
23 июля в Министерстве Диаспоры был подписан меморендум между образовательным фондом “Teach for Armenia” и Министерством Диаспоры.
Напомним, что фонд обработал образовательную часть программы “Шаг к дому”.
Целью меморандума является объединение усилий по содействию образованию в Армении и Диаспоре, организация и проведение мероприятий, которые будут способствовать эффективному участию диаспоры в совместном осуществлении различных образовательных программ в Армении.
Министр диаспоры Мхитар Айрапетян поблагодарил за сотрудничество и отметил: «Мы с удовольствием работаем с вами, надеюсь, что это станет хорошим прецедентом для совместной работы над будущими проектами».
Лариса Ованисян, основательный директор фонда, сказала, что они также рады этому сотрудничеству и готовы сразу же приняться за работу.
Образовательная программа «Шаг к дому» предназначена для армянской молодежи и молодежи диаспоры в возрасте  от 13 до 21 года. Программа начнется 10 августа и продлится до 24 августа.