Ավարտվում է «Արի տուն» 2017 ծրագիրը
Օգոստոսի 25-ին, ժամը` 18.00-ին, Աղավնաձորի «Արի տուն» ճամբարում տեղի կունենա ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Արի տուն-2017» ծրագրի վերջին՝ ութերորդ փուլի փակման հանդիսավոր արարողությունը, որին կմասնակցեն ՀՀ սփյուռքի նախարի տեղակալ Սերժ Սրապիոնյանը, աշխատակազմի ղեկավար Ֆիրդուս Զաքարյանը, նախարարության աշխատակիցներ, մշակույթի գործիչներ, հյուրեր:
Արիտունցիները հանդես կգան համերգային ծրագրով, որը պատրաստել են ճամբարային օրերի ընթացքում:
«Արի տուն» ծրագրի 8-րդ փուլին մասնակցում է 67 պատանի 13 երկրից` Ռուսատանից, Ուկրանինայից, Վրաստանից, Թուրքիայից, Աբխազիայից, ԱԷՄ-ից, Սիրիայից, Լատվիայից, Գերմանիայից, Ֆրանսիայից, Ռումինիայից, Մեծ Բրիտանիայից և Լեհաստանից:
2017 թվականին «Արի տուն» հայրենաճանաչության ծրագիրը հյուրընկալել է 36 երկրից ժամանած 1061 սփյուռքահայ երիտասարդների:
Լրագրողներին տեղափոխող ավտոբուսը կշարժվի օգոստոսի 25-ին, ժամը՝ 16.30-ին, Ստեփան Շահումյանի անվան հրապարակից (հասցեն՝ Վ.Սարգսյան 3):

2017 “Ari Tun” Program drawing to an end
On August 25 at 18:00, the “Ari Tun” Camp in Aghavnadzor will host the solemn closing ceremony of the 8th and final stage of the 2017 “Ari Tun” Program of the RA Ministry of Diaspora. Among the participants will be RA Deputy Minister of Diaspora Serzh Srapionyan, Chief of Staff Firdus Zakaryan, employees of the Ministry, cultural figures and guests.
The participants of the 8th stage will perform numbers that they have been rehearsing during their stay at the Camp.
Among the participants of the 8th stage of the “Ari Tun” Program are 67 young Armenians from 13 countries, including Russia, Ukraine, Georgia, Turkey, Abkhazia, the United Arab Emirates, Syria, Latvia, Germany, France, Romania, Great Britain and Poland.
In 2017, the “Ari Tun” Program for homeland recognition gathered 1,061 young Diaspora Armenians from 36 countries around the world.
The bus for journalists will move from Stepan Shahumyan Square (Address: 3 V. Sargsyan Street) on August 25 at 16:30.