Բոստոնի Սուրբ Ստեփանոս ազգային ամենօրյա վարժարանի տնօրեն Հուրի Բոյամյանն այցելեց Սփյուռքի նախարարություն
Հուլիսի 4-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Բոստոնի Սուրբ Ստեփանոս ազգային ամենօրյա վարժարանի տնօրեն Հուրի Բոյամյանին, հետաքրքրվեց կրթական հաստատության ընթացիկ գործունեությամբ, առկա խնդիրներով ու ծրագրերով:
Հրանուշ Հակոբյանը կարևորեց Սփյուռքում հայկական կրթօջախի դերն ու նշանակությունը երիտասարդ սերնդի հայեցի կրթության, հայապահպանության գործում,  ընդգծեց, որ ինքնության պահպանման, համահայկական հարցերի շուրջ համախմբվելու, միասնական լինելու համար անհրաժեշտ է ամրացնել կապը Հայրենիքի հետ, ավելի ակտիվ մասնակցել նախարարության ծրագրերին: Նախարարը ներկայացրեց սփյուռքի երիտասարդների հայրենաճանաչության «Արի տուն» ծրագիրը, «Սփյուռք» ամառային դպրոցը, «Երգում ենք Կոմիտաս» և «Նաիրի» փառատոները, հրավիրեց մասնակցելու «Հայաստան-Սփյուռք» համահայկական 6-րդ համաժողովին:
Հուրի Բոյամյանը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության համար, ներկայացրեց Սուրբ Ստեփանոս ազգային ամենօրյա վարժարանի հաջողությունները, առկա խնդիրներն ու ծրագրերը:

Директор национальной ежедневной гимназии «Сурб Степанос» Бостона Ури Боямян посетила Министерство Диаспоры
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 4 июля приняла  директора национальной ежедневной гимназии «Сурб Степанос» Бостона Ури Боямян, поинтересовалась текущей деятельностью учебного заведения, имеющимися проблемами и планами.
Грануш Акопян отметила важность роли и значения армянских очагов образования в Диаспоре в деле армянского воспитания подрастающего поколения, сохранения  армянства, подчеркнув, что для сохранения идентичности, сплочения вокруг общеармянских вопросов, единства необходимо укреплять связь с Родиной, активнее участвовать в программах Министерства.
Министр представила программу познания молодежью Диаспоры Родины «Ари тун», «Летнюю школу «Спюрк», фестивали «Поем Комитас» и «Наири», пригласила участвовать в 6-м общеармянском форуме «Армения-Диаспора».
Ури Боямян поблагодарила за теплый прием, представила успехи национальной гимназии «Сурб Степанос», имеющиеся проблемы и планы.