Քուվեյթի ազգային վարժարանի տնօրեն Ներսես Սարգիսյանը հյուրընկալվեց Սփյուռքի նախարարությունում
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Քուվեյթի ազգային վարժարանի տնօրեն Ներսես Սարգիսյանին:
Ողջունելով հյուրին՝ նախարարը բարձր գնահատեց սփյուռքահայ գործչի բազմաբնույթ գործունեությունը, հայապահպանությանն ուղղված ջանքերը և իր գոհունակությունն արտահայեց այն փոփոխությունների ու նորամուծությունների համար, որ Քուվեյթի ազգային վարժարանում ներդրել է Ներսես Սարգիսյանը: Սփյուռքի նախարարը առանձնակի կարևորեց դպրոցի տնօրենի կողմից «Հայ դատ» առարկայի դասավանդումը կրթօջախում:
Ներսես Սարգիսյանը շնորհակալություն հայտնեց Սփյուռքի նախարարությանը և, մասնավորապես նախարար Հրանուշ Հակոբյանին այն հետևողական աջակցության համար, որ ցուցաբերում են Քուվեյթի ազգային վարժարանին: Նա կարևորեց հատկապես դասագրքերի, ուսումնաօժանդակ նյութերի տրամադրումը դպրոցին, սաների մասնակցությունը «Արի տուն» հայրենաճանաչության ծրագրին և նշեց, որ Սփյուռքում կրթական կյանքը ինքնանպատակ կդառնա, եթե չառնչվի Հայրենիքին: Ն. Սարգիսյանը տեղեկացրեց, որ արդեն ավարտվել է հայկական եկեղեցու կառուցումը, և համայնքի ողջ ուշադրությունը սևեռվել է վարժարանի վրա: Կրթօջախի տնօրինությունը համախմբել է համայնքում գործող բարձրակարգ մասնագետներին և փորձում է հիմնավոր բարեփոխումներ իրականացնել՝ առավել գրավիչ, հաճելի ու ինտերակտիվ դարձնելով կրթական գործընթացը:
Քննարկվեցին Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համաժողովին համայնքի ներկայացուցիչների մասնակցությանը վերաբերող հարցեր:

Директор национальной гимназии Кувейта Нерсес Саркисян посетил Министерство Диаспоры
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян приняла директора национальной гимназии Кувейта Нерсеса Саркисяна.
Приветствовав гостя, министр высоко оценила разнообразную деятельность деятеля армянской Диаспоры, усилия по сохранению армянства, выразив удовлетворение изменениями и новшествами, внедренными в национальной гимназии Кувейта Нерсесом Саркисяном. Министр Диаспоры особо отметила важность преподавания директором в гимназии предмета «Ай-Дат».
Нерсес Саркисян выразил благодарность Министерству Диаспоры и в частности министру Грануш Акопян за последовательное содействие, оказываемое национальной гимназии Кувейта. Он особо отметил важность предоставления школе учебников, учебно-вспомогательных материалов, участия  воспитанников в программе познания Родины «Ари тун», отметив, что образовательная жизнь в Диаспоре станет самоцелью, если не будет связана с Родиной. Н.Саркисян сообщил, что уже завершено строительство армянской церкви и все внимание общины сосредоточено на гимназии. Дирекция очага образования сплотила высококлассных специалистов общины и пытается осуществить основополагающие  реформы, дабы сделать учебный процесс более привлекательным, приятным и интерактивным.
Были обсуждены вопросы, касающиеся участия представителей общины в 6-м общеармянском форуме «Армения-Диаспора».